رییس اجرایی: مقام های روسی میگویند داعش ساخته دست آمریکا است

(Last Updated On: نوامبر 19, 2017)

رییس اجرایی کشور، عبدالله عبدالله در نشست بین المللی هالیفکس در کانادا اظهار نموده است که یک مقام ارشد نظامی روسیه در سفرش به کابل گفته است که داعش در افغانستان ساخته دست امریکا است.

آقای عبدالله گفت: “یکی از مقامات امنیتی شان اخیراً از افغانستان دیدار کرده بودند؛ این تصور را دارند و این را واضح میگویند که داعش مخصوصاً داعش در افغانستان ساخته شده دست آمریکا است. برای ما، برای نیروها و مردم ما که در خود محل هستیم و با حمایت امریکا و متحدانش در برابر داعش میجنگیم خیلی عجیب است، همچنین درباره اش فکر کردن هم تعجب آور است.”

گسترش تحرکات داعشیان در مرز های بدخشان، فاریاب، جوزجان و سرپل دلیل اصلی نگرانی همسایه های شمالی کشور به ویژه روسیه شده است.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی در نشست هالیفکس در پاسخ یک سوال اینکه ایا روسیه از طالبان حمایت می کند گفت: روسیه باید با قضایا براساس واقعیت ها برخورد.

در کنار مداخله پاکستان از گروه های هراس افگن، حمایت ایران از طالبان سوال های درشت نشست هالیفکس بود، اما رییس اجرایی خاطر نشان ساخت که وجود پناه گاه های هراس افگنان در پاکستان مانع بزرگ در برابر راهبرد جدید امریکا است و طالبان مانند داعشیان هیچ گاه دوست کشوری در منطقه نخواهد شد. 

آقای عبدالله اضافه کرد: “افغانستان رابطه خوبی با ایران و دیگر کشورهای همسایه دارد، افغانستان همچنان کوشیده است تا روابطش با پاکستان نیز بهبود یابد. داعش برای ایران دشمن درجه یک محسوب می شود و ما به حیث افغان ها در این باره کدام تردیدی نداریم؛ اما ما در کشور مان با داعش در مبارزه قرار داریم و با داعش همچنان مثل یک دشمن برخورد می کنیم .”

رییس اجرایی در این نشست همچنان آوردن اصلاحات، حکومت داری خوب و جلب اعتماد مردم را مسیر دیگر بسوی ثبات افغانستان دانست و تاکید ورزید که حکومت وحدت ملی در این مسیر تلاش دارد تا  قدم های سودمند بگذارد. 

About Ariana News

Avatar

Check Also

حکومت طالبان را متهم به نقض قطع‌نامه نشست میان‌افغانی دوحه می‌کند

(Last Updated On: جولای 20, 2019) حکومت و طالبان یک‌دیگر را به زیرپا کردن شاخص …