رییس اجرایی در یک سفر دو روزه وارد تاجیکستان شد

(Last Updated On: ژوئن 20, 2018)

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور در یک سفر رسمی دو روزه به دعوت صدراعظم تاجیکستان وارد این کشور گردید.

قصر سپیدار با نشر بیانیه ای گفته است که رییس اجرایی جهت اشتراک در کنفرانس بین ‌المللی تحت عنوان “آب برای توسعه‌‌ی پایدار” در رأس یک هیأت بلندپایۀ دولتی، امروز چهارشنبه وارد شهر دوشنبه گردید.

در  بیانیه ای سپیدار آمده است که رییس اجرایی  افزون بر سخنرانی در کنفرانس بین‌المللی “آب برای توسعه ی پایدار” که هدف آن استفاده خوب و مدیریت آب برای توسعه‌ی پایدار است، با امام علی رحمان رییس جمهور، قاهر رسول ‌زاده صدراعظم و رییس پارلمان تاجیکستان دیدار و ملاقات می‌کند.

گفته میشود که در این سفر موافقتنامه‌‌ همکاری در عرصه‌ مخابرات، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه‌ معادن و اعلامیه‌ مشترک میان مقامات افغانستان و تاجیکستان به امضا می‌رسد و هر دو طرف روی گسترش روابط دوجانبه، تقویت همکاری‌های امنیتی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، تجارت، ترانزیت و مبارزه مشترک با تروریزم بحث و گفتگو می‌کنند.

بیانیه سپیدار افزوده است که در این سفر وزیر امور داخله ویس احمد برمک، وزیر مخابرات شهزادگل آریوبی، معین سیاسی وزارت امور خارجه، حکمت خلیل کرزی، معین وزارت انرژی و آب، محمد گل خلمی، معین وزارت اقتصاد، محمد اسماعیل رحیمی و معین وزارت معدن و پطرولیم، میرجاوید سادات رییس اجراییه کشور را همراهی می‌کنند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

عدم خوش بینی در مورد «آزادی بیان و حقوق زنان» پس از صلح با طالبان

(Last Updated On: جولای 15, 2019) خوش بینی در مورد آزادی بیان و حقوق زنان …