خبرهای تازه

رییس اجرایی از طالبان میخواهد تا از خشونت دست بردارند

(Last Updated On: ژوئن 8, 2018)

رئیس ‌اجرایی کشور عبدالله عبدالله می گوید: اگر طالبان از خشونت دست بردارند و با گروه های دهشت افگن قطع رابطه کنند، افغانستان با آغوش باز از آنها استقبال خواهد کرد.

 داکتر عبدالله عبدالله که در یک سفر رسمی به انگلستان رفته است، از کشورهای منطقه و فرامنطقه ‌ای نیز خواست تا برای آوردن صلح و رفاه در افغانستان همکاری کنند.

آقای عبدالله گفت: “طالبان نظریه های خود را برای اداره و سبک زندگی مردم دارند. اگر آنها توافق کنند که از خشونت دست می کشند و با گروه های تروریستی رابطه خود را قطع می سازند و برای رسیدن به آرزوهای خود از طریق سیاسی مبارزه می کنند، نه از طریق خشونت، ما با آغوش باز از آن استقبال می کنیم.”

وی نقش کشورهای منطقه و جهان را در تامین صلح افغانستان مهم خوانده و خواستار تلاش های مشترک در این راستا گردیده است.

رییس اجرایی افزود: “ما از تمام کشورهای منطقه و فرامنطقه میخواهیم تا بصورت مشترک با ما برای آوردن صلح و رفاه در افغانستان همکاری کنند. برای رسیدن به این هدف ما باید برنامه مشخصی را برای شریک سازی منابع و غالب آمدن به چالش ها ترتیب بدهیم. این برنامه بایستی در چهارچوب همکاری منطقه ای مبتنی بر منافع مشترک و ایجاد قوانین و ساختار برای اتصال و همکاری، منافع ملی ما را احتوا کند.”

گفته های رئیس‌ اجرایی در پیوند به صلح در حالی مطرح میشود که دولت افغانستان برای اولین بار طرح صلح بدون پیش‌شرط را به گروه طالبان پیشنهاد کرده و اخیراً نیز به مدت یک هفته آتش ‌بس یک طرفه را با این گروه اعلام کرده است؛ گروهی که طرح صلح را نپذیرفته و به تشدید حملات در مناطق مختلف کشور می پردازد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

عبدالله: طالبان باید اراده خود برای صلح را ثابت کند

(Last Updated On: فوریه 17, 2020)عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور میگوید که پس از آغاز …