خبرهای تازه

رییس اجرایی اتکاء به کمک های جهانی را کافی نمیداند و تاکید به کارهای دیگر دارد

(Last Updated On: اکتبر 5, 2016)

hqdefaultدر حایشۀ نشست بروکسل که کشور های جهان در حال رایزنی برای کمک به افغانستان اند، داکتر عبدالله می گوید، افغانستان هنوز به کمک های جهانی نیاز دارد، اما کار های دیگری نیز در داخل کشور باید صورت گیرد.

در حایشه نشست بروکسل که کشور های جهان در حال رایزنی برای کمک به افغانستان اند، داکتر عبدالله می گوید، افغانستان هنوز به کمک های جهانی نیاز دارد اما کار های دیگر نیز در داخل کشور صورت گیرد.

“دقیقا که بروکسل نمیتواند به تمام مسایل در داخل افغانستان بپردازد و قسمتی از کارها است که آنرا باید خود ما پیش ببریم، حکومت وحدت ملی به خواست و ارادۀ مردم به وجود آمده است و باید دورۀ کار خود را هم تکمیل کند.”

وی همچنان می گوید، کشور کمک کننده به ویژه اروپا برای ادامه کمک های شان در این نشست هیچ پیش شرطی را برای خروج پناهجویان افغان ابراز نکردند.

بخشی دیگر سخنان رییس اجرایی در مورد اظهارات برخی شخصیت های کشور بود.

“دو نکته که باید یاد آوری شود اولا این که هیچ برنامۀ برای توهین شخصی برنامه ریزی نشده بود و آن یک عکس العمل بود که مورد پسند مجلس هم قرار نگرفت، دوم هم این که موضع گیری در ارتباط به مسایل ملی، از همه شخصیت های افغانستان توقع ما این است که ابراز نظر مسوولانه باشد مخصوصا در رابطه به موضوعات که به جنگ و صلح تعلق می گیرد.

این اظهارات همزمان با اظهارات حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور و فرمانده ولایت قندهار در مورد طالبان ابراز می شود که واکنش های متفاوت را در شبکه های اجتماعی به دنبال گرفت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

رييس کمیسیون: اگر اجازه بازشماری کامل داده نشود، نتايج ابتدايي را اعلام خواهیم كرد

(Last Updated On: دسامبر 5, 2019)كميسيون مستقل انتخابات هشدار مي دهد، اگر نامزدان معترض اجازه …