خبرهای تازه

ریاست جمهوری اتهام‌ بهره‌گیری جنسی از بانوان در ارگ را رد کرد

(Last Updated On: می 26, 2019)

ریاست جمهوری به روز یک‌شنبه اتهام بهره‌گیری جنسی از بانوان را در ارگ را بی بنیاد و برخاسته از عقده های شخصی خواند.

محمد هارون چخان‌سوری، سخنگوی رییس جمهور، می گوید، «هر آن کسی که در این مورد ادعا دارد، دادگاه عالی بر اساس قوانین به آنان جلب می‌فرستد و خواست ما از دادگاه عالی این است که اگر مریم وردگ، حبیب احمدزی و یا هر کسی دیگر ادعایی در این مورد دارد، باید با این ادعا به دادگاه عالی برود و ان را ثابت سازد.»

این واکنش ریاست جمهوری پس از آن صورت گرفت که حبیب احمدزی، مشاور پیشین رییس جمهور، در یک مصاحبۀ تلویزیونی گفت که حلقاتی در ارگ به سطح وزیران و مشاوران فشحا و بهره‌گیری جنسی را ترویج می کنند.

سخنگوی رییس جمهور می گوید که حبیب احمدزی به دلیل پیروز نشدن در انتخابات و سودجویی شخصی، اتهام بهره گیری جنسی و ترویج فحشا را به ارگ بسته است.

مریم وردگ، مشاور پیشین دفتر شورای امنیت ملی، آن‌چه که در رسانه های اجتماعی گفته شد، در گفتگو با یک رسانۀ خارجی اتهام آزار جنسی بانوان در کاخ ریاست جمهوری را تائید کرده است.

در این میان اما بانو وردگ در گفتگو با آریانانیوز می گوید که گفته های او در باره انتخابات و بهره‌گیری جنسی در ارگ تحریف شده است.

بانو وردگ می گوید، «مصاحبه من در رسانه های اجتماعی تحریف شده. آرزوی من است که متن انگلیسی مصاحبه من شنیده شود. هدف اصلی من در مورد مصاحبۀ جنرال احمدزی این بوده که که این خبر آزادی زنان را می گیرد، و در مورد انتخابات تمرکز این بود که شاید چیزی شده باشد که مردم چیزی نمی گویند.»

این نخستین باری است که بر کاخ ریاست جمهوری اتهام بهره گیری جنسی و ترویج فحشا زده می شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …