ریاست اجرایی از پابرجابودن تفاوت دیدگاه میان رهبران خبر میدهد

(Last Updated On: نوامبر 17, 2016)

dafc1fe1-8b82-4541-87fe-77af7d3f7a0b_cx0_cy2_cw0_mw1024_s_n_r1ریاست اجرایی میگوید، تفاوت دیدگاه هنوز هم میان رهبران حکومت وحدت ملی پابرجاست.

توافق نامۀ سیاسی میان آقای غنی و عبدالله سندی است که حکومت وحدت ملی به اساس آن شکل گرفته است اما این رهبرانی که در قدرت باهم برابر اند، هنوز هم اختلاف نظر دارند.

جاوید فیصل، معاون سخنگوی ریاست اجرایی میگوید: “اختلاف میان رهبران به اساس نقص از بندهای توافق سیاسی است که هنوز این مشکل به گونۀ کامل از بین نرفته است و نشست ها برای ادامۀ کار هر دو رهبر به گونۀ مشترک جریان دارد.”

مخالفان سیاسی حکومت وحدت ملی که کشیدگی های میان ارگ وسپیدار را حل نشدنی میدانند، انتخابات زود هنگام را بهترین گزینه برای پایان یافتن این کشمکش ها عنوان می کنند.

انورالحق احدی، رییس جبهۀ ملی نوین افغانستان میگوید: “این کشیدگی ها حل ناشدنی است و باید یک انتخابات دیگر برگزار شود، اگر رهبران به انتخابات بی باور اند باید به این مشکلات نقطۀ پایان از راه گفتگو بگذارند.”

طرف سخن ریاست اجرایی خط موازی آن ریاست جمهوری است که اما ارگ نمی خواهد ابراز نظر در مورد نتیجۀ چند دیدار رییس جمهور با رییس اجرایی داشته باشد.

اختلاف های میان رهبران حکومت هرزگاهی آفتابی می شود که این اوج اختلاف ها نگرانی های زیادی را به دنبال دارد، آگاهان می گویند دولت مردان باید متوجه باشند که دشمنان از این بابت استفاده نبرند.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان سه برادر را در غور تیرباران کردند

(Last Updated On: سپتامبر 23, 2019) طالبان مسلح سه برادر را به اتهام همکاری با …