خبرهای تازه

روسیه ۲۳ دیپلومات بریتانیایی را اخراج میکند

(Last Updated On: مارس 17, 2018)

به دنبال مسمومیت یک جاسوس سابق روسی همراه با دخترش در بریتانیا وزارت خارجه روسیه با احضار سفیر بریتانیا اعلام کرده که ۲۳ دیپلومات بریتانیایی را از این کشور اخراج میکند.

بی بی سی به نقل از وزارت خارجه روسیه همچنان گزارش داده که شورای فرهنگی بریتانیا و کنسولگری این کشور در شهر سن پترسبورگ نیز بخاطر این حمله سمی بسته خواهند شد.

این اقدام از سوی مسکو پس آن  اتخاذ میشود که بریتانیا نیز بخاطر این رویداد تصمیم به اخراج ۲۳ دیپلومات روسی از این کشور گرفت و برای آنها تا چهارم مارچ ضرب العجل تعیین کرد.

بریتانیا بخاطر این حمله سمی یا مسمومیت جاسوس سابق روسی، مسکو را متهم کرده اما این اتهام از سوی مسکو به شدت رد شده است.

سرگی اسکریپال ۶۶ ساله همراه با دخترش یولیا اسکریپال ۳۳ ساله پس از آنکه توسط گاز اعصاب در بریتانیا مسموم شدند تا کنون در وضعیت وخیمی به سر میبرند.

آقای اسکریپال از جاسوسان سابق بریتانیا و در حال حضر تبعه بریتانیا میباشد.

حکومت بریتانیا گفته است که آنها با یک نوع گاز عصاب ساخت روسیه مسموم شده و ترزا می، نخست وزیر بریتانیا مسکو را در این خصوص مقصر دانسته است.

دیروز، جمعه، باریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا اظهار داشت که به “احتمال قوی” دستور این حمله با گاز اعصاب توسط ویلادی میر پوتین، رییس جمهور روسیه صادر شده است.

لاوری بریستو، سفیر بریتانیا در مسکو امروز از سوی وزارت خارجه روسیه احضار و این اقدامات در پاسخ به رفتار اخیر بریتانیا به او اعلام شده است.

وزارت خارجه روسیه همچنان افزوده که در صورت اعمال غیر دوستانه دیگر از سوی بریتانیا اقدامات انتقام جویانه ای دیگری را نیز حق خود میداند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ناروی برای میزبانی گفت‌وگوهای میان افغانی ابراز آماده‌گی می‌کند

(Last Updated On: آگوست 20, 2019)  کشور ناروی، برای میزبانی از روند گفت‎وگوهای میان افغانی …