روسیه: هلیکوپتر های ناشناس جنگجویان داعش را در افغانستان انتقال میدهند

(Last Updated On: دسامبر 24, 2017)

به تازگی ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه برای افغانستان گفته است که چرخبال های ناشناخته شده تجهیزات نظامی با نشان غربی را به داعشیان رسانده و آنها را به افغانستان انتقال میدهند.

 کابلوف بدین باور است که تعداد داعشیان در افغانستان به ده هزار تن می رسد، در حالیکه وزارت دفاع افغانستان کمک امریکایی ها به داعش را رد میکند.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت: «خو شما دیدین که داعش در افغانستان کوبیده شد. فعلا داعش در افغانستان در حدود صدهاست، هزارها نیست که آن هم در ولایت های ننگرهار و جوزجان تحرکات دارند.»

به تازگی تصاویری از رسانه های غربی منتشر شد که نشان میدهد نیروهای ویژه امریکایی در حال نبرد با داعشیان در ولسوالی اچین ننگرهار است و معاون رییس جمهور امریکا نیز تعداد داعشیان در افغانستان را یک هزار و پنجصد تن گفته است. درحالیکه پیشنهاد ها در افغانستان بر مبارزه مشترک روسیه امریکا با گروه های هراس افگن است.

محمد آگل مجاهد، آگاه امور سیاسی اضافه کرد: «کابلوف با این حدی که ارقام میدهد و آگاهی دارد به این معنی است که استخبارات روسیه در افغانستان خوب و فعال است. ای کاش چه بهتراست که هم روسها هم آمریکای ها هم نظر شوند و مبارزه مشترک را به ضد گروه های دهشت افگن بخصوص داعش انجام دهند.»

مسکو پس از آن نگران امنیت مرز هایش با افغانستان شد که داعشیان فعالیت هایشان را در شمال گسترش دادند؛ تا جایی که اکنون ولسوالی های درزاب و قوشتیپه جوزجان بعنوان مرکز داعش در شمال شناخته می شود.

گزارشگر: شبیر احمد صالح

About Ariana News

Avatar

Check Also

برای نخستین‌بار سردخانه معیاری در کابل ساخته شد

(Last Updated On: نوامبر 14, 2019) برای نخستین‌بار، یک سردخانه معیاری از سوی سکتور خصوصی، …