روسیه راهبرد جدید امریکا به افغانستان را ‘روش بیهوده’ خواند

(Last Updated On: آگوست 25, 2017)

سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، استراتیژی جدید امریکا در افغانستان را تاسف بار و روش بیهوده خواند.

آقای لاوروف گفته است که “ما متاسف هستیم که تمرکز اصلی راهبرد اعلام شده از سوی واشنگتن اقداماتی با روش های تحمیل و زور است. ما می دانیم که این مسیر ناامید کننده است.”

لاوروف در ادامه گفت: “طرح اعلام شده از سوی ترامپ یک روش بیهوده است.”

موضع گیری ترامپ در برابر پاکستان مسوولان ارشد حکومتی را در اسلام آباد شاکی ساخت؛ به تازگی وزیر خارجه پاکستان ادعا های امریکا مبنی بر پناه دادن گروهای تروریستی در خاک خودش را رد می کند. اما آگاهان روابط بین الملل در کشور می گویند: به خاطری که منافع کشورهای همسایه به انزوا کشیده شده در برابر راهبرد جدید واکنش نشان می دهند.

عباس فراسو، آگاه روابط بین الملل در صحبت با آریانانیوز گفت: “برخی از کشور های منطقه به دلیل این که گروه های هراس افگن را توسط نیروهای شان آموزش داده و به افغانستان می فرستند فعلاً به انزوا کشیده شدند و در برابر راهبرد واکنش منفی نشان می دهند.”

در همین حال، خواجه آصف، وزیر خارجه پاکستان در تازه ترین اظهاراتش مدعی است که “پاکستان نمی تواند میدان جنگ افغانستان باشد، این را باید بدانیم که سپر قرار دادن پاکستان؛ در ثبات افغانستان هیچ کمکی نمی کند. پاکستان به هیچ گروهی اجازه نمی دهد که علیه نظامیان افغان و امریکایی در خاک افغانستان جنگ کند کشور ما خودش قربانی تروریزم است.”

این در حالیست که شماری از آگاهان می گویند واکنش های روسیه در برابر راهبرد جدید امریکا در افغانستان ناشی از یک جنگ سرد موجود میان مسکو و واشنگتن است و آگاهان به ادامه حمایت امریکا از نظامیان افغان خوش بین هستند.

گزارشگر: الاهه عمری

About Ariana News

Avatar

Check Also

میزبانی چین از نشست طالبان و سیاسیون؛ حکومت نیز این بار دعوت شده است

(Last Updated On: اکتبر 21, 2019)چین میزبان یک نشست میان افغانی صلح میان طالبان و …