خبرهای تازه

روسیه در تلاش بهبود وضعیت افغانستان است

(Last Updated On: ژوئن 13, 2019)

ولادمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در یک گفتگو با یک رسانۀ روسی گفته است که کشورش آمادۀ هم‌کاری با بسیاری از کشورها به ویژه ایالات متحده آمریکا برای بهبود وضعیت در افغانستان است.

آقای پوتین می گوید، « ما قطعاً در مورد مسایل خاورمیانه نگران هستیم. و انکشافات در افغانستان را از نزدیک دنبال می کنیم و هم‌کاری خود را با سایر کشور ها به ویژه ایالات متحده در مورد وضیعت افغانستان ادامه می دهیم و امیدواریم که نقش جامعه جهانی هم در این زمینه مثبت واقع شود.»

رییس جمهور غنی نیز پس از دیدار با زلمی خلیل‌زاد، فرستادۀ ویژه آمریکا برای صلح افغانستان، از تلاش‌های صلح آمریکا برای افغانستان راضی به نظر می رسد.»

آقای غنی می گوید، «اجماع بین‌المللی مطلق به میان آمده و این را برای تان اطمینان می دهم که ایالات متحدۀ آمریکا حالا طرح ما را تعقیب می کند نه کدام طرح دیگر را.»

از سوی دیگر، جنرال مکی کینزی، رییس فرماندهی مرکزی دریایی آمریکا در خاورمیانه، گفته است که حضور داعش در افغانستان برای آمریکا نگران کننده است.

حضور گروه داعش در افغانستان و نگرانی روسیه از وضعیت این کشور در حالی مطرح می شود که به تازگی افغانستان در مقام نخست کشور های نا امن جهان از سوی انستیتوت صلح و اقتصاد در استرالیا قرار گرفته است.

محمد خپلواک، یکی از شهروندان کابل، می گوید، «بسیار تهدیدات زیاد است. با وجودی که ما در جنگ بزرگ شدیم اما این قسم وضعیت که حالا شاهد آن هستیم را هیچگاه ندیده ایم.»

ذبیح الله، یکی از دیگر باشندگان کابل، می گوید، «امنیت روز به روز در کل در افغانستان به بحران می رود و امنیت ما هم روز به روزه خراب تر می شود.»

در سال جاری هر چند گفتگو های صلح میان طالبان و زلمی خلیل زاد  شدت گرفته است اما با آن‌هم از آتش جنگ در شماری از مناطق افغانستان چیزی کاسته نشده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …