خبرهای تازه

روسیه: امریکا هیچ برنامه و راهبرد روشن برای افغانستان ندارد

(Last Updated On: June 19, 2017 5:33 pm)

وزارت خارجه روسیه می گوید: امریکا هیچ راهبرد و برنامه روشن برای افغانستان  ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید می ورزد که امریکا با وجود که به اساس تصمیم شورای امنیت سازمان ملل به افغانستان حمله کرد، اما به دلیل نبود خط مشی خارجی و راهبرد نظامی در افغانستان، تا کنون حتی یک بار هم به شورای امنیت گزارش نداده است.

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: “آنها هیچ راهبردی برای مقابله با مشکلات افغانستان یا برای با ثبات سازی آن کشور و منطقه ندارند”.

این مقام وزارت خارجه روسیه می گوید کم و زیاد کردن سربازان در نبود یک راهبرد در امور بین المللی پذیرفتنی نیست.

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: “واشنگتن راهبردش در مورد افغانستان را بار ها در سال های گذشته تغییر داده است. یک بار گفته اند که از افغانستان بیرون می شوند اما سپس اعلام کرده اند که سربازان آنها باقی می ماند، آنها سربازان شانرا افزایش و کاهش می دهند، به باور من این کار در امور بین المللی کاملاً غیر قابل قبول است”.

این دیبلومات روسی می گوید: که این سیاست واشنگتن، نتایج نامطلوب را به دنبال دارد.

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه خاطر نشان ساخت که، “این تنها مشکل دولت جدید امریکا نیست، دولت قبلی هم از همین تاکتیک استفاده کرد. ما این رویکرد را  زیانبار میدانیم”.

این در حالیست مقام های امریکایی می گویند تا چند هفته دیگر پرده از راهبرد تازه آنها در قبال افغانستان برداشته می شود و همچنان شمار سربازان اضافی در افغانستان نیز اعلام می شود.

About Ariana News

Check Also

طالبان از آغاز کار پروژه تاپی در افغانستان اعلام حمایت کردند

(Last Updated On: February 23, 2018 2:08 pm)گروه طالبان با نشر خبرنامه ای از آغاز …