خبرهای تازه

روسیه از ادعای انتقال جنگجویان داعش توسط هواپیماهای ناشناس ابراز نگرانی کرد

(Last Updated On: ژوئن 23, 2017)

روسیه نگرانی خود را از انتقال جنگجویان داعش توسط هواپیماهای ناشناس در بخش های از افغانستان ابراز کرده است.

ماریا زاخاروف سخنگوی وزارت خارجه روسیه که به روز پنجشنبه در یک نشست خبری صحبت می کرد گفت: “ما گزارش های نشر شده در مورد انتقال جنگجویان داعش در بخش های شرقی افغانستان و همچنان فراهم آوری سلاح و مهمات به آنها را دنبال می کنیم. داعش به تاریخ 14 جون مغاره توره بوره را تصرف کردند و پیش از آن گزارش های نشر شده بود که هواپیماهای ناشناس50 جنگجوی افراطی را به منظور تصرف توره بوره به این منطقه انتقال داده بودند.”

سخنگوی وزارت خارجه روسیه به نقل از ظاهر قدیر، نماینده مردم در پارلمان افغانستان می گوید که امریکا افراد داعش را در بخش هایی از افغانستان انتقال می دهد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه می افزاید: “ظاهر قدیر عضو مجلس نمایندگان که نیروهای قومی وی از مغاره توره بوره دفاع می کنند، بصورت علنی گفته که این هواپیماها مربوط ایالات متحده امریکا هستند.”

محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در واکنش به این موضوع به آریانانیوز گفت تا زمای که اسناد موثق ارایه نگردد، چنین ادعاها بی اساس هستند.

“در توره بوره ولسوالی پچیر اگام ولایت ننگرهار بر علیه داعش از تمام ظرفیت ها استفاده کردیم و داعش اکنون به شکل مسلکی تار و مار شده و ما در این راه فعالیت های زیادی را انجام دادیم. بناءً فکر می کنم که این مطلب که گویا طیارات امریکا و یا افغانستان در این مساله شریک هستند، من رد می کنم.”

این در حالی است که مقام های امریکایی و افغان پس از آنکه الکساندر منتیسکی سفیر روسیه در کابل از موجودیت تماس بین مسکو و سران طالبان خبر داد، به فعالیت های این کشور در افغانستان به دیده شک می نگرند.

از سوی هم، از چندی به این سو روسیه، در کنار پاکستان و ایران به پشتیبانی از طالبان و فعالیت های این گروه در افغانستان متهم شده است.

در ماه اپریل جنرال جوزیف وتل از فرماندهان ارشد ارتش امریکا به سنای امریکا گفت که روسیه از طالبان حمایت می کند و ممکن سلاح و مهمات در اختیار این گروه قرار بدهد – ادعای که از سوی مقام های روسی تکذیب شده است.

گزارشگر: وارث نایل

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …