خبرهای تازه

رهایی انس حقانی یکی از پیش شرط‌‌ های مذاکرات طالبان با امریکا است

(Last Updated On: سپتامبر 16, 2018)

طالبان در مذاکره با امریکا خواستار آزادی انس حقانی برادر رهبر شبکه حقانی شده اند و قرار است در مذاکرات آینده بین واشنگتن و گروه طالبان روی آزادی ده‌ها زندانی به ویژه انس حقانی چانه زنی شود.

ان بی سی نیوز امریکا به نقل از چهار مقام طالبان گفته است که تبادله زندانیان از بهر اعتماد سازی برای آغاز گفتگو های صلح صورت می گیرد.

همچنان یک مقام طالبان ادعا کرده است که زلمی خلیل زاد مشاور وزارت خارجه امریکا در امور افغانستان سه شنبه هفته پیش به امارات متحده عرب رفته تا با طالبان مذاکره کند اما وزارت خارجه امریکا این موضوع را رد و یا تایید نکرده است.

خواستار رهایی انس حقانی برادر سراج الدین حقانی رهبر شبکه حقانی، از سوی گروه طالبان حاشیه تازه ای از متن گفتگو طالبان و امریکا است.

انس حقانی از سال ۲۰۱۴میلادی تاکنون در یکی از بازداشتگاه های افغانستان زندانی است و مردم پیوسته خواستار اعدام او شده اند.

دیریست که دولت افغانستان از طالبان می خواهد که وارد مذاکره صلح شوند اما این گروه هیچ گاهی به مذاکره با دولت افغانستان تن نداده اند و پیوسته بر مذاکره با امریکا پافشاری کرده اند.

هرچند که شورای عالی صلح گفته است که مذاکره امریکا با طالبان از بهر زمینه سازی گفتگو های بین الافغانی صورت گرفته اما پیشنهاد های طالبان نشان می دهد که در گفتگو ها دولت افغانستان هیچ نقشی نداشته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

واکنش حامد‌ کرزی در رابطه با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری

(Last Updated On: فوریه 19, 2020)حامد کرزی رییس جمهور پیشین افغانستان در رابطه به اعلام …