خبرهای تازه

رئیس ستاد ارتش پاکستان خواهان بازگشت مهاجران افغان شد

(Last Updated On: فوریه 19, 2018)

رییس ستاد ارتش پاکستان، جنرال قمر جاوید باجوه ادعا میکند که شبکه حقانی و طالبان پاکستانی برای انجام حملات هراس افگنانه از اردوگاه های پناهجویان افغان در پاکستان، سرباز گیری می کنند.

آقای باجوه پناه گاه های هراس افگنان در خاک کشور اش را رد کرده و خود را قربانی پیکار با هراس افگنی دانست.

او تاکید نمود که وضعیت افغانستان به بن بست رسیده است، پناهجویان افغان تهدیدی برای کشور اش است و باید به کشور شان باز گردند.

جنرال باجوه گفت: “ما القاعده، تحریک طالبان پاکستان و جماعت الاحرار را شکست دادیم. در حالیکه پناه گاهای امن آنها هنوز در افغانستان وجود دارند. پاکستان و افغانستان دو کشور مستقل هستند. حالا وقت آن است تا این پناهجویان با عزت برگشتانده شوند.”

رییس ستاد ارتش پاکستان بیان کرد که اسلام اباد گام های یک جانبه را برای اداره خط دیورند روی دست گرفته است.

وی اضافه کرد: “از میان حملات در مناطق مرزی ما در سال گذشته، 123 حمله از خاک افغانستان برنامه ریزی و انجام شده است. ما مشکل آنها را میدانیم و به همین دلیل آنها را متهم نمیکنیم. اما بی ثباتی در افغانستان به ما نیز به صورت جدی آسیب میرساند.”

اما حکومت افغانستان این ادعا های پاکستان را بی بنیاد میداند و تاکید میکند که تمامی هراس افگنان با حمایت پاکستان در افغانستان میجنگند.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی اظهار کرد: “او (جنرال باجوه) کاملا منکر شده که هیچ تروریست در پاکستان نیست و تروریستان حملات را از افغانستان سازماندهی میکنند. ای کاش پاکستان دست از حمایت تروریزم بردارد. این هم به نفع افغانستان و هم پاکستان و جهان است.”

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخله نیز تصریح نمود: “ما همواره از جامعه جهانی بویژه امریکا خواسته ایم که مراکز طالبان و دیگر گروه های تروریستی که در پاکستان هستند را هدف قرار دهند تا جنگ در افغانستان کاهش یابد.”

حکومت افغانستان در کنار اینکه پاکستان را تنها روزنه ای امید برای پایان خشونت ها در کشور میداند، بار ها پاکستان را به حمایت از هراس افگنی و آتش افروزی در افغانستان متهم کرده و خواستار اقدامات عملی اسلام اباد در برابر پناه گاهای شورشیان در آن کشور شده است.

گزارشگر: فواد ناصری

About Ariana News

Check Also

آگاهان: قاچاق تولیدات خارجی به کشور برای تولیدات داخلی زیان‌آور است

(Last Updated On: می 24, 2019) حکومت برای جلوگیری از قاچاق تولیدات خارجی به کشور، …