خبرهای تازه

رئیس جمهور غنی شهرک خواجه رواش را رسمآ افتتاح کرد

(Last Updated On: سپتامبر 2, 2016)

2

شهرک خواجه رواش کابل از سوی رییس جمهور غنی امروز افتتاح شد، رییس جمهور درهنگام افتتاح شهرک اعلام کرد که در همکاری با سکتور خصوصی مشکل سرپناه در افغانستان را به گونه بنیادی حل خواهد کرد، وی از سکتور خصوصی میخواهد شهرک هایی را اعمار کند که قابل خرید از سوی افراد کم درامد باشد.

رییس جمهور همچنان فساد اداری را عامل اصلی عدم یکجا شدن مردم و حکومت و سکتور خصوصی دانسته می گوید فراهم کردن سرپناه به بازمانده گان قربانیان نیرو های امنیتی از تعهدات بنیادین اش می باشد .

شهرک جنجالی خواجه رواش پس از انتظار زیاد از سوی رییس جمهور به بهره برداری سپرده شد. رییس جمهور غنی گشایش این شهرک را برای جلب اعتماد افغانها مهم میداند رییس جمهور به گونه غیرمستقیم از بازرگانان گله می کند به گفته او بازرگانان افغانی 28 میلیارد دالر تنها در دوبی و پاکستان سرمایه گذاری کرده اند.

رییس جمهور محمد اشرف غنی میگوید ” اولین وعده ما اینست که دولت مشکل زمین را برای مسکن به صورت بنیادی حل میکند ۹ هزار جریب زمین تنها دیروز به اتحادیه قالین بافان دادیم سکتور خصوصی بیایید با دولت مسکن بسازد مسکن که قابل استطاعت باشد نه با دو دو نیم میلیون دالر باید با دو دونیم میلیون افغانی باشد”.

رییس جمهورکشور میگوید فراهم کردن سرپناه به بازمانده گان نیرو های امنیتی درصدر تعهداتش می باشد و از مردم می خواهد که برای حل مشکل بی سرپناهی با دولت و سکتور خصوصی همکاری بکنند.

او همچنان اضافه کرد که مشکل ما فساد است مشکل ما وقت را اهمیت ندادن است مشکل ما باداری است افغانستان گاو شیری نیست که از ان استفاده کند.

وزیر شهر سازی و مسکن نیز از وجود فساد در کار پروژه خواجه رواش سخن گفته میگوید که بیشتر قرار داد های این شهرک نیز سوال برانگیز بوده است.

سید سعادت منصور نادری وزیر شهر سازیمیگوید ” تا پایان امسال فاز اول ۱۰ هزار اپارتمان از سوی کشور چین و ۱ هزار اپارتمان از سوی کشور قطر سن تهداب اش گذاشته خواهد شد”.

شهرک خواجه رواش چهار سال پیش در ۴۰ هزار هکتار زمین بنیاد گذاشته شد که داری ۷۸ بلاک ۲۰۱۴ اپارتمان بوده و به ارزش شش میلیارد و سه صد میلیون افغانی ساخته شده است”.

گزارشگر : فواد ناصری

About Ariana News

Avatar

Check Also

سفیر افغانستان در امریکا از خروج زودهنگام نظامیان خارجی ابراز نگرانی می‌کند

(Last Updated On: اکتبر 17, 2019) رویا رحمانی، سفیر افغانستان در ایالات متحده امریکا، از …