خبرهای تازه

رئیس جمهور غنی دستور راه اندازی عملیات شفق را برای قول ارودی سیلاب داد

(Last Updated On: جولای 15, 2016)

3

عملیات شفق بر ضد گروه تروریستی داعش هفته آینده در ولایت ننگرهار آغاز می شود.

رییس جمهور در سفری به ولایت ننگرهار دستور آغاز این عملیات را داده است.

وی در سخنرانی ای در میان نیرو های امنیتی گفته است که روز های دشوار مردم افغانستان در حال گذر است اما دو سال آینده برای نیرو های امنیتی سرنوشت ساز می باشد.

وی می افزاید دشمنان افغانستان هنوز هم در تلاش از پا انداختن حکومت افغانستان است و همچنان دست به کشتار مردم بی گناه می زنند.

قول اردوی سیلاب در ولایت ننگرهار روز جمعه میزبان رییس جمهور غنی و وزیران دفاع و داخله بود.

رییس جمهور غنی در این سفر به ولایت ننگرهار به خانواده های تسلیت داد که اعضای آنان در حملات داعش در ولسوالی کوت جان باخته اند.

رییس جمهوری همچنان چند ساعت پشت در های بسته با مسوولان امنیتی گفتگو کرد.

وی در سخنرانی در جمع نیرو های امنیتی تاکید کرد که هفته آینده عملیات شفق بر ضد گروه داعش در این ولایت آغاز خواهد شد و در این عملیات ریشه های داعش از بین برده خواهد شد.

محمد اشرف غنیرییس جمهور گفت ” از همین جا برایتان اعلام میکنم که با راه اندازی عملیات شفق ریشه گروه داعش را در ننگرهار بخشکانید، بهترین امکانات برایتان آماده شده به جزئیات نمیرویم اما این گروه باید بدانند که عمر شان ختم میشود، با خاتمه یافتن عمر این گروه گروه های تروریستی دیگر نیز در افغانستان از بین خواهند رفت.”

رییس جمهور می افزاید که در نتیجه قربانی نیرو های امنیتی افغان اعتماد جامعه جهانی بالای افغانستان افزایش یافته و آنان وعده کرده اند که تا سال 2020 از این نیرو های به گونه قاطع حمایت می کنند.

محمد اشرف غنی رییس جمهور می افزاید در نتیجه فدا کاری نیرو های امنیتی افغان برای تامین امنیت در کشور جهان یکبار دیگر بایک صدا به کمک های مالی خود تا سه سال آینده ادامه میدهند.”

رییس جمهور تاکید می کند که هنوز هم دشمنان افغانستان در تلاش اند تا حکومت افغانستان را از پا بیندازند و افراد بی گناه را از بین ببرند اما به گفته رییس جمهور روز ها دشوار مردم افغانستان در حال گذر است و مخالفان مسلح اگر به صلح حاضر نشوند کشته خواهند شد.

محمد اشرف غنی رییس جمهور گفت ” با همت شما قهرمانان این خاک آباد می شود و این ملت به ثبات و قراری دست میابند روز های مشکل را سپری کردیم اما باز هم ما باید برای خنثی کردن پلان های دشمن اماده باشیم.”

 رییس جمهور غنی می افزاید از تمام راه ها برای گفتگو های صلح استفاده کرده است اما بادار های طالبان برای آنان اجازه صلح را نداده است.

وی همچنان به مسوولان قول اردوی سیلاب دستور داده است تا برخی سربازان و افسرانی را که از خود شجاعت نشان داده اند مورد تقدیر قرار دهد.

گزارشگر: حمید صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

در پی باخت بارسلونا در برابر والنسیا، مردی برادرش را در کاپیسا کشت

(Last Updated On: ژانویه 26, 2020)یک جوان در ولایت کاپیسا، پس از باخت ۲-۰ دیشب …