رئیس جمهوری آمریکا عراق را تهدید به تحریم کرد

(Last Updated On: ژانویه 6, 2020)

دونالد ترمپ رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به رای پارلمان عراق به خروج نیروهای آمریکایی از آن کشور، تهدید کرده‌ است که این اقدام تحریم‌های شدید و گسترده‌ای علیه عراق را در پی خواهد داشت.

پارلمان عراق روز گذشته، یکشنبه، ۱۵ جدی، در یک نشست اضطراری با تصویب قطعنامه‌ای از دولت این کشور خواسته است تا به حضور نیروهای آمریکایی در عراق پایان دهد.

به گزارش رویترز دونالد ترمپ در واکنش به این موضوع گفته است که بغداد باید هزینه پایگاه هوایی آن کشور را بدهد و همچنین ممکن است تحریم‌های شدیدی علیه عراق وضع کند.

آقای ترمپ گفته است: “ما یک پایگاه هوایی فوق‌العاده گران در آنجا داریم. ساخت آن مدت‌ها پیش از دوره (ریاست جمهوری) من میلیاردها دلار هزینه برداشته است. ما (عراق را) ترک نمی‌کنیم مگر اینکه آن‌ها این پول را به ما برگردانند.”

او می‌گوید اگر عراق از نیروهای آمریکایی بخواهد از آن کشور خارج شوند، و این کار را به‌شکلی دوستانه انجام ندهد، “تحریم‌هایی اعمال خواهیم کرد که هرگز شبیه آن را قبلا ندیده‌ اند. طوری‌که تحریم‌های ایران در مقابلش کم‌اهمیت جلوه کند.”

تنش میان دو کشور زمانی ایجاد شده است که نیروهای آمریکایی به دستور رییس جمهوری آن کشور، روز جمعه قاسم سلیمانی و همراهانش را در نزدیکی فرودگاه بغداد، در یک حمله هوایی کشتند.

در همین حال اسماعیل قاآنی جانشین آقای سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس ایران گماشته شده است. وی هشدار داده است که از آمریکا به خاطر مرگ قاسم سلیمانی انتقام سخت خواهد گرفت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

پایان اختلافات درونی و ختم جنگ میتواند افغانستان را به صلح و ثبات برساند

(Last Updated On: فوریه 20, 2020)سراج الدین حقانی رهبر شبکه حقانی و معاون گروه طالبان …