خبرهای تازه

دیدبان شفافیت: فساد در نهادهای دولتی پروژه های اقتصادی را با تهدید مواجه کرده است

(Last Updated On: می 23, 2018)

دیدبان شفافیت افغانستان می گوید که بروکراسی و فساد اداری در نهاد های دولتی باعث شده تا پروژه های بزرگ اقتصادی با تهدید و سبوتاژ رو به شود.

ناصر تیموری، پژوهشگر دیدبان شفافیت در مورد به آریانانیوز گفت: “در مورد پروژه های بزرگ گاز، نفت و برق که از افغانستان بشکل ترانزیت منتقل می شوند، یک سلسله حساسیت های منطقوی در مورد شان وجود دارد اما آنچه برای ما منحیث یک نهاد مدنی نگران کننده است، آمادگی های اجرایی و اداری حکومت است.”

شمار از اعضای اتاق تجارت بین المللی کشور نیز می گویند که برخی حلقات و کشور ها تلاش دارند تا در برابر پروژه های بزرگ اقتصاد مانند پروژه تاپی مشکل ایجاد کنند. آنان از حکومت می خواهند تا در این مورد توجه جدی کند.

اعتبار خان زدران، عضو اتاق تجارت بین المللی افغانستان می گوید: “پروژه تاپی به همان اندازه که طرفدار دارد دشمن هم دارد. برخی حلقات در برابر این پروژه اعمال تخریبکارانه را انجام می دهند باید حکومت مانع تخریبکاران شود.”

مسئولان وزارت معادن در مورد اینکه آیا واقعاً حلقاتی در برابر پروژه تاپی مشکل ایجاد می کنند ابراز نظر نمی کنند.

این در حالیست که کارمندان یک موسسه ی ماین پاکی در هفته روان زمانی مورد حمله مسلحانه قرار گرفتند که مصروف پاکسازی ماین از مسیر تطبیق پروژه تاپی در ولایت قندهار بودند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

حمله طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی در کندز عقب زده شد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح …