خبرهای تازه

دیدار مقام‌های ارشد امنیتی افغان و خارجی از هلمند

(Last Updated On: ژوئن 18, 2019)

جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ماموریت حمایت قاطع در افغانستان، همراه با یاسین ضیا، معاون وزارت دفاع، امروز(سه شنبه، ۲۸ جوزا) برای بررسی اوضاع امنیتی هلمند از این ولایت دیدار کردند.

در یک نشست امنیتی که میان آقای میلر، معاون وزارت دفاع، جنرال محمد یاسین خان، والی این ولایت، جنرال حسام الدین هلمندی، فرمانده پولیس این ولایت و جنرال عبدالحی ترین، فرمانده قول اردوی ۲۱۵در این ولایت برگزار شد، آقای میلر، روی حمایت جدی و همکاری با نیروهای امنیتی افغان تأکید کرد.

همچنان، در این نشست امنیتی، معاون وزارت دفاع ملی بر حمایت و پشتیبانی قاطع نیروهای امنیتی از مرکز تأکید کرده و افزود که وزارت دفاع در خدمت نیروهای امنیتی است و از هیچ گونه پشتیبانی و کمک با این نیروها دریغ نمی‌کند.

با این حال، فرمانده امنیه این ولایت، می‌گوید، که شرایط جنگ در هلمند، تغییر کرده، وضعیت از حالت دفاعی به حالت تهاجمی را بسیار مثبت ارزیابی کرده و گفته است که حالا قوت‌های نظامی کشور در حالت دفاعی قرار ندارند بلکه روزانه بر مواضع طالبان هجوم می‌برند و آنان را از پا در می‌آورند.

سفر مقام‌های بلند رتبه امنیتی به این ولایت که ناآرمی دراز را گواه است، در حالی صورت می‌گیرد که از این پیش نیز نیروهای افغان و خارجی از تأمین امنیت در این ولایت سخن گفته بودند، اما با گذشت زمان اوضاع امنیتی این ولایت بدتر شده و امنیت نسبی را هم گواه نبوده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

برشنا: طالبان سالانه ۵۵۰ میلیون افغانی پول برق ۳۲ ولسوالی را به جیب می‌زنند

(Last Updated On: دسامبر 11, 2019)شرکت برق افغانستان «برشنا» میگوید که طالبان مسلح سالانه ۵۵۰ …