دیدار عبدالله و حکمتیار برای تشکیل ایتلاف انتخاباتی

(Last Updated On: نوامبر 18, 2019)

عبدالله عبدالله و گلبدین حکمتیار نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، برای صف آرایی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با هم دیدار کرده اند.

در همین حال منابع میگویند که احتمالا دور نخست انتخابات ریاست جمهوری برنده ای ندارد و آقای عبدالله و حکمتیار برای صف آرایی برای دور دوم انتخابات با هم دیدار داشته اند و پیش از این دیدار هم شماری از اعضای هر دودسته انتخاباتی گفت‌وگو های داشته اند.

مطیع الله متین فعال سیاسی میگوید: “بر اساس منافع ملی، تجربه جنگ را هم حکمتیار و هم عبدالله دارند. در جنگ به جز ویرانی و سوزاندن چیزی دیگر نیست. بنابرین این یک کار خوب شده است.”

اما دسته انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به این باور است که انتخابات در دور اول برنده دارد و کمیسیون انتخابات اگر روند باز شماری را متوقف کند و نتیجه شفاف از این انتخابات را بیرون دهد، این تیم برنده است.

فریدون خوزون سخنگوی دسته انتخاباتی «ثبات و همگرایی» می‌گوید که دیدار دو  رهبر دسته انتخاباتی «ثبات و همگرایی» و «صلح و عدالت اسلامی» روی ایجاد یک نظر واحد برای ایستاد شدن در برابر فیصله پسین کمیسیون انتخابات بوده است.

آقای خوزون می‌افزاید: “تیم‌های ثبات و همگرایی و صلح و عدالت اسلامی رهبری شان دیداری داشته اند که چگونه می توانند یک نظر واحد برای پیشبرد برنامه های که از فیصله های غیر قانونی کمیسیون انتخابات جلوگیری بکند و کم بکند فشارهای ارگ را از سر کمیسیون ها و هم چگونه می شود که شفافیت انتخاباتی تامین شود.”

بسیاری هم به این باورند که انتخابات اگر قرار باشد به دور دوم برود کمیسیون انتخابات بی درنگ و بدون وقت کشی مطابق قانون اساسی کشور برای انتخابات دور دوم آماده شود.

این در حالی است که کمیسیون انتخابات برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، آمادگی میگیرد.

اورنگ‌زیب عضو کمیسیون انتخابات میگوید که مواد آموزشی و عملیاتی برای دور دوم، به این کمیسیون رسیده است و پس از اعلام نتیجه ابتدایی، فورم نتایج و اوراق رای دهی نیز چاپ خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …