دیدار ترمپ با مقامات ارشد امریکایی در مورد «توافق نهایی صلح» در افغانستان

(Last Updated On: آگوست 17, 2019)

دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا روز گذشته با مقامات ارشد امریکایی در مورد روند صلح افغانستان دیدار کرده است.

به گزارش از رسانه های امریکایی، آقای ترمپ با مایک پنس معاون ریاست جمهوری، مایک پمپیو وزیر خارجه، مارک اسپر وزیر دفاع، جان بولتون مشاور امنیت ملی، جینا هاسپل رییس اداره استخبارات مرکزی، زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان و جوزف دانفورد رییس ستاد ارتش امریکا دیدار کرده است.

گفته میشود که این دیدار به منظور بررسی روند صلح امریکا با طالبان و چگونگی خروج احتمالی نیروهای این کشور و نیز دریافت یک راه حل سیاسی برای پایان جنگ طولانی مدت افغانستان برگزار شده بود.

رییس جمهور امریکا پس اتمام این نشست در تویترش نوشت: “هم اکنون یک جلسه خوب در مورد افغانستان را به پایان رساندیم. همه طرف های جنگ ۱۹ ساله و ما می‌خواهیم به یک توافق برسیم… اگر ممکن باشد.”

در همین حال مایک پومپیو وزیر خارجه امریکا نیز در تویتی میگوید که این کشور با جدیت برای پیشرفت روند صلح در افغانستان کار می کند.

آقای پومپیو میگوید: “در همکاری نزدیک با افغانستان، ما متعهد به دستیابی به یک توافق صلح همه جانبه ایم که شامل کاهش خشونت و آتش بس، تضمین اینکه از خاک افغانستان هرگز برای تهدید امریکا و متحدانش استفاده نشود و کنار هم آوردن افغان ها برای دستیابی به صلح، میشود.”

گفته میشود که بر اساس طرح صلح تعداد سربازان امریکایی از ۱۵۰۰۰ به ۸ یا ۹ هزار سرباز کاهش خواهد یافت و همچنان از طالبان نیز تضمین مبارزه علیه هراس افگنی در افغانستان گرفته خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

شیوع ویروس کرونا به اتحادیه اروپا

(Last Updated On: فوریه 26, 2020) دراین اواخر، ایتالیا یکی از متضررترین کشور با داشتن …