خبرهای تازه

دو سرباز رومانیایی عضو ناتو در افغانستان کشته شدند

(Last Updated On: می 8, 2016)

 

aa

دو سرباز رومانیایی عضو “ناتو” در حملات موسوم به “سبز به آبی” به روز شنبه در ولایت قندهار در جنوب افغانستان به ضرب گلوله کشته شدند و یک تن دیگر شان زخمی شدند.

سازمان ناتو در افغانستان با پخش خبرنامه ئی اعلام کرده است که افراد مهاجم در آتش متقابل نیروهای ائتلاف کشته شدند.

وزارت دفاع رومانی با انتشار بیانیه ای با تایید کشته شدن دو سرباز این کشور، اعلام کرد که این حمله در جریان ماموریت آموزش نیروهای پلیس افغانستان صورت گرفته است.

پیش از این، ناتو از اعلام ملیت سربازان کشته شده، محل دقیق این رویداد، علت، انگیزه و وابستگی حمله کننده گان خودداری کرده بود، اما گفته شده است که این حمله در پایگاه نظامی در ولایت قندهار در جنوب افغانستان صورت گرفته است.

در اعلامیه ناتو همچنان آمده است که ناتو به آموزش، مشوره و کمک به نیروهای دفاعی و ملی افغانستان همچنان ادامه می دهد و این حادثه رابطه مثبت میان نیروهای افغان و ناتو را تحت شعاع قرار نخواهد داد.  

حملات موسوح به “سبز به آبی” که ضمن آن سربازان یا نیروهای نفوذی دشمن اسلحه خود را به سمت نیروهای بین المللی نشانه می روند، به یکی از مشکلات نیروهای ناتو و همکاران افغان شان در افغانستان تبدیل شده است. در حمله مشابهی در سال گذشته، مردی با یونیفورم ارتش افغانستان دو سرباز آمریکایی را در ولایت هلمند به ضرب گلوله به قتل رساند.

About Ariana News

Check Also

نمایندگان امریکا و روسیه در مورد صلح افغانستان در انقره دیدار کردند

(Last Updated On: فوریه 22, 2019) زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان با …