در حملات سازمان یافته امروز کابل، پنج تن جان باختند و ۱۶ تن زخم برداشتند

(Last Updated On: می 10, 2018)

وزارت داخله می گوید که در نتیجه حملات گروهی و زنجیره ای بر حوزه سیزدهم و نزدیکی حوزه دهم شهر کابل، پنج تن جان باختند و ۱۶ تن دیگر زخم برداشتند. 

 پولیس کابل می گوید که حوالی ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه صبح روز چهارشنبه نخست دو انتحار کننده بالای حوزه سیزدهم در غرب کابل حمله ور شدند که با مقاومت پولیس مواجه شدند.

ویس احمد برمک وزیر داخله کشور که پس از این حملات در یک نشست خبر ظاهر شد گفت که در نتیجه حمله دو مهاجم بر حوزه سیزدهم دو سرباز پولیس جان باخته و دو تن دیگر شان زخمی شده اند.

حدود نیم ساعت بعد تر از حمله نخست، پنج مهاجم در یک ساختمان در نزدیکی حوزه دهم امنیتی پولیس کابل و بانک انکشاف آسیایی در شهر نو حمله کردند.

ابتدا یک مهاجم خود را در نزدیکی این ساختمان منفجر ساخته و چهار مهاجم دیگر وارد ساختمان شدند و ساعت ها  با نیرو های امنیتی درگیر شدند.

ساعت ها پس از حمله دوم، نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله تایید کرد که حمله مهاجمان بر حوزه دهم شهر کابل با کشته شدن چهار مهاجم به پایان رسیده است.

مسئولیت حمله حوزه دهم را گروه طالبان به عهده گرفته و مسئولیت حمله به حوزه سیزدهم را گروه داعش بر عهده گرفته است.

اما ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان با نشر اعلامیه ی گفته است که حملات انتحاری و انفجاری امروز در کابل از سوی شبکه حقانی به همکاری لشکر طیبه سازماندهی گردیده و کار برای بازداشت عاملین و تسهیل کنندگان این حملات جریان دارد.

کابل در کمتر از ۱۰ روز پسین گواه مرگبار ترین حملات بوده است که در نتیجه آن بیش از ۳۰ تن به شمول نه خبرنگار جان باخته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخم برداشته اند.

شهروندان کشور اما ناکارایی نهاد های امنیتی در کار تامین امنیت را عامل افزایش این حملات میدانند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

کنایه غنی به رقبای انتخاباتی: نیروهای امنیتی از ارزش های ملی کشور دفاع میکنند

(Last Updated On: سپتامبر 16, 2019) محمد اشرف غنی امروز(دوشنبه، ۲۵ سنبله) در یک همایش …