دونالد ترامپ نخستین سخنرانی خود را در جمع قانون گزاران گانگره ایراد کرد

(Last Updated On: مارس 2, 2017)

aptopix_trump_speech_31912_c171-0-6304-3575_s326x190دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه به وقت کابل، نخستین سخنرانی خود را در جمع قانون گذاران کانگره این کشور ایراد کرد.

دونالد ترمپ رئیس جمهور آمریکا اولین سخنرانی خود را در بین قانون گذاران کانگره آمریکا ایراد کرد.

او در این سخنرانی روی بهبود امور اقتصادی و داخلی آمریکا، افزایش هزینه های دفاعی و حفاظت کشور از دست اسلام گرایان افراطی تاکید ورزد.

آقای ترامپ میگوید، “که افتخار داخل شدن به جامعه آمریکا را بدست می آورند باید این کشور، مردم و ارزش های آنرا حمایت کنند، ما به هیچ هراس افگن اجازه نمیدهیم که داخل جامعه آمریکا شود و ما اجازه نمیدهیم که کشور ما پناه گاهی برای هراس افگنان مبدل شود.”

دونالد ترامپ در جریان سخنرانی خود در کانگره در ستایش از فداکاری های سربازانی که به خانه بازنگشتند از حاضرین خواست تا به خانم اوئن و همسرش که در یک ماموریت در یمن کشته شد ادای احترام کنند.

“من همراه جنرال متیس صحبت کردم. سرباز راینل در یکی از موفق ترین عملیات های نظامی اشتراک کرد که این عملیات باعث شد معلومات سری زیادی به دست آید که در آینده عملیات های موفقانه زیادی را منجر خواهد شد. میراث راینل تا ابدیت زنده خواهد ماند – متشکریم.”

اولین سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در مقابل قانونگذاران آمریکایی در حالی انجام شد که حضور چهل روزه او در کاخ سفید با تنش‌های زیادی همراه بوده است.

نظر عمومی بر سر میزان جمعیت حاضر در مراسم تحلیف، تظاهرات‌های گسترده و ادامه‌دار در سراسر آمریکا، صدور عجولانه فرمان منع مهاجرت اتباع هفت کشور به خاک آمریکا، مناقشه‌های دیپلماتیک با مکزیک، استرالیا، سوئد و فرانسه و استعفای مشاور امنیت ملی دولت آمریکا و کشمکش تقریباً هر روزه با رسانه‌ها از جمله بزرگترین دردسرهای ترامپ به حساب می روند که تا امروز با آنها مجادله میکند.

گزارشگر: وارث نایل

About Ariana News

Avatar

Check Also

شکایت صنعت‌کاران سنگ مرمر از مشکلات در قراردادها

(Last Updated On: جولای 20, 2019) چالش‌ها در قراردادهای سنگ مرمر، باعث شده است کارکنان …