دومین نمایشگاه تجارتی میان افغانستان و هند امروز در ممبئی گشایش یافت

(Last Updated On: سپتامبر 12, 2018)

امروز دومین نمایشگاه بین المللی تجارتی و سرمایه گذاری هند و افغانستان در شهر ممبی هند برای چهار روز گشایش یافت.

نمایشگاهی که راه را به بازار های جدید برای بازرگانان کشور باز کرده و بستر معاملات بازرگانی و سرمایه گذاری را برای آنان گسترده تر می سازد.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور در کنار اینکه این نمایشگاه را در تقویت اقتصاد کشور سودمند می داند تاکید بر مبدل شدن افغانستان به نقطه ترانزیت انرژی میان کشور های آسیایی میانه و جنوب آسیا می کند.

آقای عبدالله می گوید: “باید موقعیت جیواستراتیژیک اقتصادی افغانستان را به عنوان پل ارتباط و اتصال منطقوی برای تجارت منطقوی، ترانزیت و ترانسپورت در نظر گرفت و به تقویت آن به مثابه مرکز و محرک توسعه ای اقتصادی پرداخت.”

این نمایشگاه به حمایت اداره انکشافی ایالات متحده امریکا راه اندازی شده است.

جان بس، سفیر ایالات متحده امریکا در کابل می گوید: “افغانستان برای تجارت یک مکان خوب است. امریکا می خواهد که افغانستان یک کشور موفق باشد. بسیار واضح است که ما چرا خود را در اینجا قربانی می کنیم.”

در این نمایشگاه افزون بر اینکه فرآورده های گوناگون افغانستان از سنگ های قیمتی تا قالین  و تولیدات زراعتی وصنعتی برای بازاریابی به نمایش گذاشته می شود در کنار آن برای جلب سرمایه گذاری در افغانستان نیز تلاش ها صورت می گیرد.

مارا شاه، وزیر تجارت هند می گوید: “ما برنامه تجارت و سرمایه گذاری را میان هند و افغانستان برگزار کردیم. این بهترین شانس برای هر دو کشور است.”

همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه می گوید: “ما در افغانستان برای رشد سریع اقتصادی مسئولانه و پایدار تلاش خواهیم کرد.”

در دومین نمایشگاه چهارده روزه «راه به سوی رفاه» بیش از دو هزار شرکت هندی، افغانی، امریکایی و بین المللی اشتراک کرده اند که از این میان بیش از دوصد شرکت افغانی، 1200 شرکت هندی و بیش از 100 شرکت بین المللی می باشند.

گزارشگر: سمیرا ظفری

About Ariana News

Check Also

منابع: بودجه انتخابات از سوی سازمان ملل به‌ گونه مشروط پرداخت می‌شود

(Last Updated On: می 22, 2019) سازمان ملل، هزینه انتخابات ریاست جمهوری، ششم میزان سال …