دولت باید به تولیدات داخلی مارکیت پیدا کند

(Last Updated On: سپتامبر 2, 2015)

vlcsnap-2015-09-02-17h21m37s185

وزارت تجارت و صنایع می گوید تلاش دارد درکنار حمایت از تولیدات داخلی ، سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به سرمایه گذاری درکشور تشویق کند. اما  یک شمار صنعتکاران داخلی می گویند اگر مشکلات موجود حل نشود ماشین های  شان را به بهای آهن کهنه لیلام می کنند.

مقام ها در وزارت تجارت درنظر دارند به منظور حمایت از تولیدات داخلی ، از تمام کارخانه ها بازدید کنند و درحد امکان به حل مشکلات آنان همکاری صورت گیرد.

مسافرقوقندی سخنگوی وزارت تجارت و صنایع میگوید” حکومت درحد توان از تولیدات داخلی به حمایت شان ادامه می دهد اما قرضه داده نمی تواند. “

در یکی از فابریکات تولید تار قالین نزدیک به 1500 خانم کار می کنند که ا کنون صاحب کارخانه توان تمویل را ندارد و تمام کارگران را رخصت کرده است  انان می گویند،  سالانه 60 تن تار قالین تولید می کردند که اکنون میزان تولید خیلی کاهش یافته است و هیچ کس نمی پرسد که چرا .

سید خلیل  مالک فابریکه میگوید” دیگر چاره نیست به جزاینکه فابریکه را مسدود کنم واین ماشین های بزرگ را لیلام کنم هیچ کس به قصه صنعت نیست همه به فکر جیب های خود اند. ”

شماری از بانوان تجارت پیشه و صنعت کار می گویند ، با اغاز کار حکومت وحدت ملی بیکاری زیاد شده است  واکثرزنان در بخش های مختلف کارشان را از دست داده اند.

رقیه گوهری نماینده زنان کارگر میگوید ” هزاران زنی که در ده سال گذشته در بخش های مختلف مصروف کار بودند با اغاز کار حکومت وحدت ملی کارهای شان را ازدست داده و بیکارشده اند این روند هنوز هم ادامه دارد”

صنعتکاران افغان می گویند تا زمانی که برای تولیدات داخلی مارکیت فروش فراهم نشود و مشکل تعرفه برمواد خام حل نشود ممکن یک تعداد کار خانه های دیگر نیز مسدود خواهند شد. 

About Ariana News

Avatar

Check Also

مجلس نمایندگان ادعای «تجاوز جنسی» بر «دانش‌آموزان» در لوگر را بررسی می‌کند

(Last Updated On: نوامبر 16, 2019) مجلس نمایندگان، با گماشتن یک هیات، مساله ادعای تجاوز …