دست کم ۹۲ جنگجوی طالبان در نقاط مختلف کشور کشته و زخمی شده اند

(Last Updated On: فوریه 25, 2019)

در نتیجه حملات هوایی و عملیات تصفیوی نیروهای ارتش ملی در ولایت های ارزگان، غزنی، هلمند، قندز و سرپل دست کم ۷۰ جنگجوی طالبان کشته و ۲۲ تن دیگر شان زخم برداشته اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای میگوید که در نتیجه حملات هوایی و عملیات تصفیوی در روستاهای گرماب و قدم نکروز ولسوالی خاص ارزگان و روستا های هزارگی، نیاچین، سوله، چغزمانده و ترینکوت مرکز ولایت ارزگان ۴۰ طالب مسلح کشته ، ۷ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

خبرنامه اضافه میکند که در جریان این عملیات یک باب مرکز تعلیمی، ۲ دیپوی مهمات و ۳ باب مخفیگاه و ۲ عراده موتر و مقدار سلاح و مهمات این گروه نیز از بین برده شده است.

همچنان در خبرنامه این وزارت آمده است که در نتیجه حملات هوایی و عملیات تصفیوی در ولسوالی های ده‌ یک و قره باغ ولایت غزنی ۱۶ جنگجوی طالبان کشته و یک تن دیگر آنان زخمی، ۶ تن دستگیر، یک عراده موتر و یک عراده موتر سایکل از بین برده شده است.

بر اساس خبرنامه وزارت دفاع در نتیجه انفجار ماین در ولسوالی قلعه ذال ولایت قندز ۹ طالب مسلح کشته و ۶ تن زخمی شده اند.

هم چنان خبرنامه می‌افزاید که در نتیجه عملیات تصفیوی در ساحه شکر شیله ولسوالی سنگین ولایت هلمند نیز ۳ جنگجوی طالبان کشته، یک تن زخمی، ۱۲ موضع ، ۸۰ متر خندق و ۱۰ تیر کش تخریب گردیده است.

همچنان در نتیجه عملیات تصفیوی در ولسوالی سنچارک ولایت سرپل، مولوی نورالحق ولسوال نام‌نهاد طالبان، و ملا نور احمد مشهور به خالد مسوول نظامی طالبان کشته و ۷ تن دیگر این گروه زخم برداشته اند.

همچنان خبرنامه علاوه میکند که در جریان این عملیات روستا های گذر، لندجی و بازار تغای ولایت سرپل از وجود طالبان مسلح پاکسازی شده است.

تا هنوز طالبان مسلح در این مورد چیزی نگفته اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

استقبال ناتو از آغاز دوباره گفتگو های صلح میان امریکا و طالبان

(Last Updated On: دسامبر 5, 2019)  ینس ستولتنبرگ، دبیر کل ناتو در دومین روزنشست سران …