دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» بار دیگر ارگ را به انحصار قدرت متهم کرد

(Last Updated On: آگوست 28, 2019)

اعضای ارشد دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی به رهبری عبدالله عبدالله، یک تن از نامزدان ریاست جمهوری، بار دیگر ارگ را به انحصار قدرت متهم کردند. 

عبدالله عبدالله، یک تن از نامزدان ریاست جمهوری امروز(چهارشنبه، ۶ سنبله) در یک همایش انتخاباتی می‌گوید که به مانند شماری از نامزدان دیگر ریاست جمهوری، وعده‌های دروغ به مردم نمی‌دهد. آقای عبدالله، در این همایش تأکید می‌ورزد که چیز را که می‌گوید به آن عمل خواهد کرد.

آقای عبدالله، می‌گوید: “این که دیگر مسئولان چه فکر می‌کنند، من فکر می‌کنم که در گفته‌های شما بیان شد، ضرورت نیست که من آن را بازگو کنم، مگر یک گله از شما می‌کنند، من فکر کنم که داشتن ماستری در دروغ برای شان کافی نباشد، آنان در دروغ دوکتورا دارند.”

در همین حال، شورای کوچی‌ها، پشتیبانی شان را دسته انتخاباتی ثبات و هم‎گرایی به رهبری آقای عبدالله، اعلام کردند. ذوالفقار ستانکزی، رئیس شورای‌ کوچی‌ها انتقاد می‌کند که در ۵ سال گذاشته حقوق شان اعاده نشده و از حق شان محروم بوده اند.

آقای ستانکزی، می‌گوید: “بدبختانه یک حلقه مغرض در ارگ حاکم است که بالای رای پاک شما معامله می‌کند اشخاص که به اشاره آنان کار می‌کنند را نماینده‌گان شما انتخاباب کردند.”

از سویی هم، انوارالحق احدی رییس اجرائیه، دسته ا نتخاباتی ثبات و هم‌گرایی می‌گوید که ارگ نشینان تمام مسایل حکومتی را در انحصار گرفته اند و در تلاش خنثی‌سازی هویت کوچی‌ها نیز بودند اما موفق نشدند.

آقای احدی، اظهار می‌دارد: کوچی‌ها و مردم دیگر افغانستان به این عقیده استند که ارگ بی‌عدالتی سیاسی می‌کند، ارگ بی‌عدالتی اقتصادی می‌کند، ارگ به سطح شخصی بی‌عدالتی می‌کند؛ دیگر مردم از بی‌عدالتی ارگ به بینی رسیده اند.”

این در حالی است که یک تعداد از نامزدان ریاست جمهوری باور دارند که روند انتخابات زیر سایه گفت‌وگوهای صلح قرار گرفته است و برگزاری این روند را به دیده شک می‌نگرند.

گزارشگر: سمیع جهش

About Ariana News

Avatar

Check Also

حمایت عبدالله از هیات گفتگو کننده صلح با طالبان

(Last Updated On: مارس 31, 2020)عبدالله عبدالله رییس اجرایی پیشین کشور امروز سه‌شنبه، ۱۲ حمل، …