خبرهای تازه

دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی: ادامه کار حکومت توجیه قانونی ندارد

(Last Updated On: می 24, 2019)

دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی، به رهبری عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت، خواهان گفت‌وگو میان ارگ و نامزدان انتخابات ریاست جمهوری شده است.

این دسته انتخاباتی با نشر اعلامیه ای در پیوند به ادامه کار حکومت وحدت ملی، خواهان گفت‌وگو میان ارگ و نامزدان انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو شده است.

اسدالله سعادتی، معاون دوم این دسته انتخاباتی می‌گوید، زمان پایان کار رییس جمهور در ماده ۶۱ قانون اساسی مشخص است؛ و هیچ توجیه قانونی هم ندارد.

در همین حال، این دسته انتخاباتی با آن‌که می‌پذیرد، حکومت وحدت ملی یک حکومت توافقی است، اما می‌گوید، که باید حکومت تابع یک معیاد انتخاباتی ریاست جمهوری باشد.

با این حال، رییس اجراییه تأکید می‌ورزد که برگزار نشدن به موقع انتخابات از یک‌سو، پرسش ادامه کار حکومت وحدت ملی را در افکار عمومی و محافل سیاسی مطرح ساخته و از جانب دیگر اختلاف‌های جدی را میان نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، احزاب سیاسی و رهبری حکومت به وجود آورده‌است.

در اعلامیه نشر شده از سوی دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی، معلوم می‌شود که آقای عبدالله، با برخی از تصمیم‌گیری‌های ارگ موافق نیست و اوج اختلافات میان دو رهبر حکومت وحدت ملی وجود دارد.

این در حالی است که پیش‌تر دادگاه عالی بر ادامه کار رییس جمهور تا پایان انتخابات ریاست جمهوری فیصله کرده بود که با مخالفت شدید شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری همراه گردید.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Avatar

Check Also

کمیسیون انتخابات: بیش از ۸۰۰۰۰۰ رأی فاقد شناخت بایومتریک باطل اعلام خواهد شد

(Last Updated On: اکتبر 20, 2019) مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گویند که قرار است …