خبرهای تازه

در چهار روز گذشته «۲۲ کارخانه بزرگ تولید مواد مخدر» در هلمند از بین برده شده است

(Last Updated On: نوامبر 23, 2017)

وزارت دفاع کشور می گوید در چهار روز گذشته بیست دو کارخانه بزرگ  تولید مواد مخدر در ولایت هلمند از بین برده شده است

نیروه های امنیتی افغان به کمک نظامیان خارجی دوشنبه گذشته حملات شان را بر مرکزهای بزرگ  تولید مواد مخدر در ولایت هلمند آغاز کرده اند که این روند به شدت ادامه دارد. چنانکه وزارت دفاع ملی می گوید تا اکنون ۶۵ حمله هوای بر کارخانه ها مواد مخدر انجام شده که ۲۲ کارخانه بزرگ تولید مواد مخدر و هیروین منهدم شده است.

دولت وزیری، سخنگوی این وزارت گفت:” در این عملیات نه تنها کارخانه های مواد مخدر تخریب شده بل مواضع مستحکم دشمن هم تخریب شده و تلفات سنگین به دشمن وارد شده است.”

در همین حال مقامات در ولایت هلمند می گویند،  این عملیات در ولسوالی های موسی قلعه, دیشو, کجکی و واشیر راه اندازی شده که تلفات سنگین به طالبان وارد کرده است.

این عملیات در حالی در هلمند انجام می شود که مقامات در فراه می گویند بزرگترین قاچاقبران مواد مخدر در ساحات زیر اداره مخالفان در این ولایت  قرار دارد. آنان می گویند باید مرکزهای تولید مواد مخدر در این ولایت نیز هدف قرار گیرد.

ظاهرشاه غوری، مدیر پولیس مبارزه با مواد مخدر فراه گفت: ” قاچاقبران مواد مخدر در فراه در بخش های که زیر اداره دولت نیست زندگی می کنند و ولسوالی پگوا و در جاهای دیگر.”

 کشت و تولید مواد مخدر از بزرگتر منابع در آمدزایی مخالفان در افغانستان به شمار می رود .گفته می شود.  به اساس گزارش ها ۲۰۹ هزار هکتار زمین زراعتی در افغانستان تریاک کشت می شد و  بیشتر از ۶۰ درصد منابع تمویل هراس افگنان از مواد مخدر تامین می شود. باورها به این استند که با تخریب و هدف گیری مرکزهای تمویل هراس افگنان تاثیرات زیاد بر امنیت کشورنیز خواهد داشت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

شمار قربانیان ویروس کشنده در چین به ۱۷ نفر افزایش یافت

(Last Updated On: ژانویه 23, 2020)شمار قربانیان ویروس تازه کشف‌ شده در چین به ۱۷ …