در پی حمله بر هوتل انترکانتیننتال، ۳۵ کارمند خارجی ‘کام ایر’ افغانستان را ترک کرده اند

(Last Updated On: فوریه 12, 2018)

در پی حمله مرگبار بر هوتل انترکانتیننتال  در کابل، ۳۵ کارمند خارجی شرکت هوایی کام ایر افغانستان را ترک کرده اند.

حمله گروهی مهاجمان طالب بر هوتل انترکانتیننتال، ۱۴ شهروند خارجی به شمول نه خلبان و خدمه شرکت هوایی کام ایر کشته شدند. حالا کام ایر می گوید که ۳۵ کارمند خارجی این شرکت هوایی، افغانستان را ترک کرده اند؛ کارمندانی که شهروند اوکراین، وینزویلا، تاجیکستان و قرغزستان بوده اند و بیرون شدن آنان از افغانستان، کام ایر را با کمبود کادر فنی روبرو ساخته است.

هاشم فاریابی معاون کمیسیون اقتصادی مجلس نمایندگان  گفت:”حکومت باید به سکتور خصوصی مصوونیت و تامین امنیت کند ورنه ما شاهد فرار سرمایه خواهیم بود.”

در همین حال، اوکراین دو هواپیمای کرایی اش را نیز از کام ایر پس گرفته است.

کشته شدن کارمندان این شرکت هوایی در هوتل انترکانتیننتال در اوایل پرواز های کام ایر را از ۴۰ پرواز روزانه به کم تر از ده پرواز رسانیده بود حالا هم پرواز ها به ولایت های کوچک متوقف شده است و بر شمار پرواز های خارجی هم کاهش به میان آمده است.

شبیر بشیری آگاه اقتصادی اظهار داشت:”با حمله در هوتل انترکانتیننتال فضای بی اعتمادی در سکتور خصوصی بیشتر شد و ما ګواه فرار سرمایه و کاهش در سرمایه ګذاری ها استیم.”

حکومت اما برای مصوونیت شهروندان خارجی که در افغانستان کار می کنند، چه برنامه ی روی دست گرفته است؟

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله بیان داشت:”حکومت تلاش می کند تا برای دوستان خارجی مصوونیت در کار های شان ایجاد کند.”

در حمله هوتل انترکانتیننتال، ۲۴ تن جان باختند؛ حمله که چگونگی رسیدن مهاجمان به داخل هوتل تاکنون هم آفتابی نشده، اما وزارت داخله گفته که در روز های آینده بررسی ها از این هوتل پایان خواهد یافت.

About Ariana News

Check Also

دیدار عبدالله عبدالله با معاون وزیر دفاع جرمنی

(Last Updated On: آوریل 25, 2019) ریاست اجرائیه در اعلامیه‌ی می‌گوید که عبدالله عبدالله، رییس …