در هشت پایگاه نظامی امریکا در افغانستان مراکز صنعتی ساخته خواهد شد

(Last Updated On: اکتبر 6, 2015)

vlcsnap-2015-10-06-15h46m07s182

امریکا در نظر دارد تا هشت پایگاه نظامی اش را در افغانستان به محلات صنعتی و سرمایه گذاری مبدل کند.

 

اتاق مشترک تجارت و صنایع افغانستان و امریکا با بیان این مطلب می گوید : با راه اندازی این برنامه وضعیت اقتصادی افغانستان تا حد زیاد تغیر خواهد کرد .

 

مسوولان اتاق مشترک تجارت افغانستان و امریکا می گویند : سرمایه گذاری خارجی نسبت به گذشته در افغانستان کاهش یافته است . با این حال این اتاق در نظر دارد تا برای جلب سرمایه گذاران امریکایی و آگاهی برای بازرگانان نشستی را در ماه دسامبر سال میلادی برگزار کند .

 

اسد متین عضو اتاق مشترک تجارت امریکا – افغانستان میگوید ” در افغانستان در پایگاه های نظامی امریکا مراکز صنعتی و تجارتی نیز ساخته خواهد شد و این مراکز برای رشد سرمایه گذاری در افغانستان استفاده خواهد شد ”

 

با این حال اتاق تجارت و صنایع افغانستان از حکومت می خواهد تا راهکار مناسب را برای جذب سرمایه گذاری در کشور جستجو کند .

 

خان جان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان گفت” سه مشکل اساسی سرمایه گذاران افغان حل نشده است ، امنیت برای حفظ سرمایه ها تامین شود ، فساد ختم شود و در بخش های زیر بنا کار های اساسی صورت گیرد ”

 

محمود کرزی یکتن از سرمایه گذاران کشور میگوید ” در جذب سرمایه گذاری حکومت وحدت ملی باید برنامه مناسب داشته باشد تا سرمایه گذاران داخلی و خارجی در اینجا دلگرم شوند ”

 

در حالیکه شعار اصلی حکومت وحدت ملی جلب  جذب سرمایه گذارای و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در کشور بوده است اما شمار از آگاهان اقتصادی کارکرد حکومت وحدت ملی در جلب سرمایه گذاری را ناکام می خوانند . 

 

 

 

About Ariana News

Check Also

سازمان ملل: فساد در حکومت افغانستان حاکمیت قانون و چشم انداز صلح را با خطر مواجه کرده است

(Last Updated On: می 20, 2019)یک گزارش تازۀ سازمان ملل زیر نام «مبارزۀ افغانستان با …