خبرهای تازه

داکتر عبدالله عبدالله از موضع گیری اخیر رییس جمهور حمایت می کند

(Last Updated On: اکتبر 5, 2011)

داکتر عبدالله عبدالله رهبر ایتلاف تغییر و امید از موضع گیری اخیر رییس جمهور کرزی در مورد روند گفتگو با مخالفان و سیاستش در قبال پاکستان حمایت می کند. رییس جمهور کرزی در بیانیه ای گفت که به زودی لوی جرگه عنعنوی درمورد روند گفتگو های صلح  و همکاری های استراتیژیک با کشور های دیگر فراه خوانده خواهد شد.  آقای  کرزی پاکستان را متهم به عدم همکاری درروند صلح درافغانستان کرده می گوید:  درحال حاضر مذاکرات صلح باید با دولت ها صورت گیرد نه با گروهای وابسته به  آنان.

جمایل فرید گزارشگرراديو-تلويزيون آريانا گزارش ميدهد:

افزایش انتقاد های جدی درمورد عدم موفقیت گفتگوهای صلح حکومت با مخالفان سبب شد تا رییس جمهور کرزی موقف مشخص حکومت را دراین مورد اعلام کند.

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان گفت:

اقای کرزی  شام گاه دوشنبه(۱۱ ميزان) در بیانیه تلویزیونی ای گفت که  تلاش های حکومت برای برقراری صلح با مخالفان نتیجه ای درپی نداشته و نیازاست تا در روش این گفتگو ها بازنگری صورت گیرد.  رییس جمهور کرزی همچنان پاکستان را متهم به عدم همکاری در روند صلح کرد.

دراین سخنرانی رئیس جمهور افغانستان سال جاری را مهم خوانده گفت دراین سال رویداد های مهم ازجمله  برگزاری کنفرانس بن دوم و امضای پیمان های استراتیژیک باکشور های دوست صورت خواهد گرفت. رییس جمهور از مردم خواست تا وضعیت کنونی را درک نموده با حفظ وحدت ملی دربرابر دشواری ها استقامت داشته باشند.

رییس جمهور کرزی همچنان دربخش از سخنانش با اشاره با تلاش های ده ساله حکومت اش درمورد بازسازی از ناتو و متحدان غربی نیز انتقاد کرده گفت: در ده سال گذشته گفته شده که جنگ در قریه های افغانستان نیست.

داکتر عبدالله عبدالله رهبر ايتلاف تغییر و امید ميگويد:

در همین حال داکتر عبدالله رهبر ایتلاف تغییر و امید در يك ارتباط تليفونى ابراز امید واری کرده که پس از این حکومت افغانستان یک راهکار واضح و روشن را در مورد مخالفان مسلح و سیاست خارجی دولت داشته باشد.

هرچند دراین سخنرانی رییس جمهور کرزی مشخصاً کشوری را درمورد ناکامی روند صلح با مخالفان متهم نکرد اما،  به باور اگاهان این اظهارات رییس جمهور کرزی به نحوی اشاره به پاکستان بوده است.  پیش ازاین اقای کرزی گفته بود پس از این به جای گفتگو با طالبان، باید با دولت پاکستان مذاکره صورت گیرد.

About ATN News

Avatar

Check Also

منابع: طالبان در بزرگ‌راه بغلان-قندز باج‌گیری می‌کنند

(Last Updated On: اکتبر 19, 2019) باشندگان بغلان و مسافران که در شاهراه شمال‌شرق کشور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.