خبرهای تازه

داکترعبدالله عبدالله خودش مسوولیت رییس اجرائیوی را بدوش خواهد گرفت

(Last Updated On: سپتامبر 23, 2014)

vlcsnap-2014-09-23-18h18m29s236

ستاد انتخاباتی داکترعبدالله عبدالله گفته است که آقای عبدالله درنشستی بااعضای تیم اصلاحات و همگرایی گفته است که وی خودش عهده دار پُست ریاست اجرائیوی خواهد شد.

پیش از این آوازه های وجود داشت که، ستاد انتخاباتی اصلاحات و همگرایی شخص دیگری را به جای آقای عبدالله به ریاست اجرائیوی حکومت وحدت ملی می گمارد.

مجیب الرحمان رحیمی سخنگوی اصلاحات و همگرایی گفت:” مه میخواهم به صراحت بگویم که جناب داکتر صاحب عبدالله عبدالله مقام صدارت اجرائیوی را شخص خودشان بدوش میداشته باشند، با معاونان شان وارد حکومت وحدت ملی میشوند و در این راستا انشاالله برای مردم افغانستان و موفقیت حکومت تلاش خواهد کرد”.

آقای رحیمی در مورد واکنش طالبان مبنی بر اینکه گفته اند ایجاد حکومت وحدت ملی تلاش فریبنده خارجی ها است و با این دولت خواهند جنگید بیان داشت که پس از مراسم تحلیف تصمیم واحدی در مورد برخورد با گروه طالبان گرفته خواهد شد.

آقای رحیمی گفت:” امیدوار استیم که بعد از مراسم تحلیف و تشکیل حکومت وحدت ملی بتوانیم روی یک میکانیزم مشترک برای مبارزه با دشمنان افغانستان به توافق برسیم و به عنوان سیاست رسمی حکومت وحدت ملی به اجرا قرار بگیرد:.

وی همچنان تاکید کرد که بدون شک هیچگاه کسانیکه به مردم افغانستان، مردم ملکی، ارتش ما و در نهایت به اماکن دولتی هیچ رحمی ندارند هرگز برادر ما نخواهند بود و با آنها بگونه جدی برخورد خواهیم کرد.

گروه طالبان با پخش یک اعلامیه در مورد ایجاد حکومت وحدت ملی گفته است که انتخابات تلاش فریبنده خارجی ها است، و به مانند گذشته در مقابل دولت وحدت ملی خواهند جنگید.

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …