خبرهای تازه

دانش: ادعاها مبنی بر «رشوه‌گیری جنسی» از سوی ارگ جنبه سیاسی دارد

(Last Updated On: جولای 14, 2019)

ادعاهای مطرح شده از سوی برخی چهره‌ها و افراد، بر ضد ارگ مبنی بر فساد اخلاقی، عقده گشایی و جنبه سیاسی و کمپاینی دارد.

سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور، در نشست هم‌آهنگی نهادهای حقوق زنان در مبارزه با خشونت علیه این قشر عظیم از جامعه، با ابراز مطلب فوق، می‌گوید که رئیس‌جمهور غنی، پاک‌ترین شخص در حکومت است.

آقای دانش می‌گوید: “کسانی‌که به منظور کمپاین انتخاباتی ویا مخالفت‌های سیاسی حق و ناحق به آدرس حکومت و شخص رئیس جمهور دست به عقده گشایی‌ها می‌زنند.”

معاون دوم ریاست جمهوری، از دادستانی کل می‌خواهد تا به این ادعاها رسیده‌گی درست کند و اگر این اتهامات ثابت شود، باید عاملان آن مجازات شوند.

آقای دانش می‌افزاید: “از سارنوالی می‌خواهیم که این شایعات به دقت بررسی کند اگر به اثبات رسید باید با این اشخاص برخورد قانونی شود تا لکه ننگ از حکومت دور شود.”

با این حال، فرید حمیدی، دادستان‌ کل، می‌گوید که حکومت مکلف بر ایجاد محیط سالم کاری بر زنان و مردان است  و نقض محیط سالم کاری از سو هر فردی، به گونه جدی بررسی خواهد شد.

آقای حمیدی می‌گوید: “با حفظ محرمیت مستقلانه غیرسیاسی این تعهد سارنوالی است که به آن رسیده‌گی می‌کند.”

برای نخستین‌بار، ادعای سوء استفاده جنسی از بانوان در بدل تقرری در نهادهای خکومتی، از سوی حبیب الله احمدزی، مشاور پیشین رییس جمهور غنی، مطرح شد و به دنبال آن برخی بانوان نیز چنین ادعایی را مطرح کردند و در تازه ترین مورد بی بی سی، نیز با برخی زنان گفت‌وگو کرده است که چنین ادعایی را مطرح کرده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

مراسم تحلیف اشرف غنی تا ۱۹ حوت به تعویق افتاده است

(Last Updated On: فوریه 26, 2020) ریاست جمهور با نشر خبرنامه ای گفته است که …