دادگاه استیناف کمیشنران پیشین کمیسیون های انتخاباتی را به دو و نیم سال زندان محکوم کرد

(Last Updated On: ژانویه 16, 2020)

دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری، یازده تن از اعضای پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را به دو سال و شش ماه زندان محکوم کرد. رئیس این دادگاه می گوید که فیصله آنان نهایی نیست و متهمان می توانند تمیز طلب شوند.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین جلسه یازده تن از اعضای پیشین کمیسیون های انتخاباتی را در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری برگزار کرد.

این مرکز در جلسه استیناف خواهی مدت محکومیت این یازده عضو کمیسیون های انتخاباتی را از پنچ سال به دو سال و شش ماه کاهش داد. انیسه رسولی رئیس دادگاه مرکز عدلی و قضایی جرایم سنگین افزود که این یازده تن باید جبران خساره نیز کنند.

از سوی هم روئسای پیشین کمیسیون های انتخاباتی دادگاهی شدن شان را از سوی محکمه مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین  را مغرضانه و سیاسی عنوان می کنند.

عبدالبدیع صیاد رئیس پیشین کمیسیون مستقل انتخابات گفت: “ما را عزل نمودند و به شکل مغرضانه وارد دفتر ما شدند و وسایل شخصی ما را سند ساختند. این نشان میدهد که دادگاهی شدن مان سیاسی است.”

در همین حال صالح محمد صالح نامزد مجلس نمایندگان می گوید بدون هیچ دلیلی در نتیجه آرای که باشندگان ولایت کنر به وی داده اند از سوی روئسای کمیسیون های انتخاباتی پیشین باطل شده است.

صالح محمد صالح میگوید که کمیسیون انتخابات با ابطال رای های حدود ۶۰۵۴ نفر در ولایت کنر آنها را تباه نموده است.

مرکز عدلی وقضایی مبارزه با جرایم سنگین، در دادگاه ابتدایی رییس و اعضای پیشین کمیسیون مستقل انتخابات و نیز رئیس و دو عضو کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی را به جرم آوردن تغییر در آرای نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان از ولایت کنر و سو استفاده از صلاحیت‌های شان هر کدام را به پنج سال زندان محکوم کرده بود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

پاکستان وضع هر گونه محدودیت بالای کالاهای صادراتی افغانستان را رد می‌کند

(Last Updated On: ژانویه 22, 2020)پاکستان میگوید که آن کشور هیچ گونه محدودیت تازه ای …