خبرهای تازه

دادستانی کل: خلیل‌الله فیروزی به‌گونه مشروط از زندان بیرون شده است

(Last Updated On: آگوست 18, 2019)

دادستانی کل، می‌گوید که خلیل‌الله فیروزی، یک تن از متهمان پرونده کابل بانک به گونه مشروط از زندان بیرون شده است و در صورتی که به تعهدات‌اش عمل نکند دوباره به زندان منتقل خواهد شد.

در پی واکنش‌ها نسبت به منتقل شدن آقای فیروزی به خانه‌اش، اکنون دادستانی کل، می‌گوید که آقای فیروزی مشروط بر شرایط خاص از بند رها گردیده است.

جمشید رسولی، سخنگوی این نهاد می‌افزاید که با در نظر داشت موافقه دادگاه عالی و قوانین نافذه کشور اقدام به انتقال آقای فیروزی از زندان به خانه اش کرده اند.

آقای رسولی، می‌گوید: “انتقال این‌ها از زندان به خانه به‌گونه موقتی و تحت دو شرط است. یکی صحت یاب شدن یعنی الی صحت یابی شان و دوم هم این در صورتی که به تعهدات که با کمیسیون پی‌گیری قضایای کابل بانک و یا با کمیسیون و یا مدیریت تصفیه کابل بانک دارند عمل نکند باید دوباره به زندان انتقال یابد.”

در همین حال، مسئولان در کمیسیون بررسی صحی پرونده کابل بانک نیز می‌گوید که آقای فیروزی مصاب به بیماری شکر است و با در نظر داشت فیصله این کمیسیون از زندان به خانه منتقل شده است.

حشمت الله نوابی، رئیس خدمات صحی ریاست امنیت، اظهار میدارد: “توصیه کمیسیون این بود که در جایی باشد که دسترسی به داکتر و مرکز صحی داشته باشد و ادویه اش به وقت و زمان اش داده شود و منجمله مواد خوراکی که برای مریض های شکر لازم است برایشان تنظیم شود.”

با این همه، حدود یکصد و نود و شش میلیون و ششصد و سی و دو هزار دالر امریکایی، از سوی محکمه بالای آقای فیروزی حکم صادر گردیده است که در مجموع نزدیک به سی و سه میلیون دالر امریکایی از سوی آقای فیروزی مشمول پول نقد و جایداد غیر منقول به اداره تصفیه کابل بانک پرداخت گردیده است.

گزارشگر: ادریس

About Ariana News

Avatar

Check Also

دو نفر در اثر ویروس کرونا در ایران جان باختند

(Last Updated On: فوریه 20, 2020)ایران از درگذشت دو نفر که به علت ابتلا به …