دادستانی کل ادعای بد رفتاری و شکنجه با افراد قیصاری را بررسی می کند

(Last Updated On: جولای 16, 2018)

دادستانی کل می گوید ادعای بد رفتاری و شکنجه با افراد نظام الدین قیصاری را بررسی می کند.

به تازگی ویدیوی در رسانه های اجتماعی دست به دست می شود که  به نگهبانان نظام الدین قیصاری پیوند داده شده است که زیر لگد چند نظامی قرار گرفته و بر سر و صورت شان کوبیده می شود فرمانده قول اردوی عملیات های ویژه ارتش اما می گوید که هیچ کاومندی دست به چنین کار نمی زند.

بسم الله  وزیری، فرمانده  قول اردوی عملیات های خاص ارتش گفت: “هیچ بزرگی امر قتل نداده است سه نوع  امر وجود دارد رسمی ، شفاهی و مخابره یی به هیچ کس امر نکردیم که افغان را به لگد بزنند دهن تان را هفت گل بشوید باز نام کوماندو ها را بگیرد در این کشمکش ها ما خود را دخیل نمی کنیم “

یک منبع در  دادستانی کل می گوید، هنوز پروند نظام الدین قیصاری در اداره امنیت ملی است و به انان سپرده نشده است . سخنگوی دادستانی کل اما تاکید می ورزد که بد رفتاری با بازداشت شدگان فاریاب را به بررسی گرفته اند.

جمشید رسولی، سخنگوی این اداره بیان داشت: “پرونده بد رفتاری بازداشت شدگان و شکنجه آن از سوی لوی سارنوالی افغانستان در سایه قانون اساسی افغانستان بررسی شده تا عدالت تطبیق شود.”

به تازگی هشت همراه نظام الدین قیصاری پس از بازداشت رها شدند رییس جمهور غنی نیز دستور داده تا چگونگی لت و کوب بازداشت شدگان در فاریاب بررسی شده و عاملان آن  مجازات شوند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …