خبرهای تازه

خوشبینی امریکا از تلاش های خلیلزاد برای صلح افغانستان

(Last Updated On: نوامبر 21, 2018)

وزارت خارجه امریکا از تلاش های زلمی خلیلزاد برای صلح افغانستان خوشبین است.

مایک پمپیو وزیر خارجه امریکا میگوید که تلاش های مشترک بین نهادهای حکومتی و غیر حکومتی افغانستان برای صلح افزایش یافته است و امریکا از هر تلاشی در این راستا حمایت خواهد کرد.

پس از دومین سفر زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به کابل، وزارت خارجه امریکا این سفر را برای حمایت از روند صلح افغانستان سودمند می‌داند.

همچنان وزیر خارجه امریکا میگوید که واشنگتن آماده است تا با نهادهای دولتی و غیر دولتی که به صلح علاقمند اند یکجا کار کند.

مایک پمپیو وزیر خارجه امریکا میگوید: ” زلمی خلیلزاد در جریان سفرش با شماری از احزاب، فعالان مدنی، اعضای رسانه ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی ملاقات کرده است. آقای خلیلزاد در تمام دیدار خویش تاکید کرده است که مردم برای آوردن صلح پایدار با هم همصدا شوند. ما همراه با جریان های که علاقمند به حمایت و تسریع بخشیدن روند صلح در افغانستان است یکجا کار خواهیم کرد.”

زلمی خلیلزاد در جریان دومین سفر اش به قطر و امارات متحده عربی نیز رفت و گفته میشود که با نمایندگان طالبان نیز دیدارهایی داشته است.

اما برخی از آگاهان میگویند که در شرایط کنونی نیاز است تا برای رسیدن به صلح یک کارشیوه منظم تنظیم شود.

مولوی محمد مختار مفلح آگاه امور دینی میگوید: “دولت افغانستان هیچ اراده برای آوردن صلح ندارد و باید روی یک میکانیزم کار شود.”

 گفته میشود که در جریان این سفر بین نماینده امریکا و طالبان  روی گزینه ایجاد حکومت موقت رایزنی شده است، اما این خبر از طرف طالبان و زلمی خلیلزاد رد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

روسیه از ادامه جنگ در کشور پس از توافق صلح با طالبان هشدار می‌دهد

(Last Updated On: آگوست 25, 2019) فدراسیون روسیه، از ادامه جنگ در افغانستان، پس از …