خبرهای تازه

خواست پاکستان از افغانستان بر بیرون نمودن مهاجران افغان از پاکستان

(Last Updated On: سپتامبر 19, 2016)

1-21-2015_35371_l_tخواجه محمد آصف، وزیر دفاع پاکستان از رییس جمهور افغانستان می خواهد، که تمام مهاجران افغان را از پاکستان بیرون کند.

سفر اخیر رییس جمهور افغانستان به هند و انتقاد تند وی از حمایت پاکستان از دهشت افگنان، خشم مقام های پاکستانی را بر انگیخته است.

وزیر دفاع پاکستان از رییس جمهور افغانستان می خواهد، که اول تمام مهاجران افغان را از پاکستان به کشورش ببرد و پس از آن پاکستان را متهم به حمایت از دهشت افگنان کند.

وی می گوید: “من با نهایت ادب از رییس جمهور افغانستان می خواهم که مردمانش را از کشور ما ببرند، پس از آن اگر ما متهم به پناه دادن دهشت افگنان شدیم یا ما مسوول همکاری با دهشت افگنی در آنجا شناخته شدیم، باز ما جوابگو خواهیم بود، سه تا سه و نیم میلیون مهاجر بخشی از اقتصاد ما هستند.”

با این حال سید عالمی بلخی، وزیر عودت مهاجران افغان نیز از افزایش فشار ها بالای مهاجران سخن می زند.

وی می گوید: “برگشت مهاجران به تناسب ۱۴ سال گذشته بی پیشینه است و روزانه در حدود ۴ هزار مهاجر به دلیل سخت گیری کشور های میزبان یا بگونه داوطلبانه به افغانستان بر می گردند.”

وزیر دفاع پاکستان می گوید، حرف های که رییس جمهور غنی از رشد اقتصاد و کار یابی می زند، به حرف یک بانکدار می ماند، نه به حرف رییس جمهور افغانستان یا سیاستمدار.

آقای آصف می گوید: “او به شما گفت که اقتصاد ما به این فیصدی رشد می کند، زمینه کار دریافت می شود و ما مردمان خود را می بریم، او مثل یک بانک دار صحبت می کرد، نه مثل یک سیاستمدار و نه مثل رییس جمهور افغانستان.”

این مقام پاکستانی می گوید، صلح افغانستان و پاکستان وابسته به همکاری دو کشور است و بدون همکاری آنها این صلح برقرار شده نمی تواند.

این در حالیست، که اخیرآ به دلیل ادامه حمایت اسلام آباد از هراس افگنی پاکستان تحت فشار جهانی نیز قرار گرفته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

رييس کمیسیون: اگر اجازه بازشماری کامل داده نشود، نتايج ابتدايي را اعلام خواهیم كرد

(Last Updated On: دسامبر 5, 2019)كميسيون مستقل انتخابات هشدار مي دهد، اگر نامزدان معترض اجازه …