خبرهای تازه

خواست های رییس اجرایی از حکومت امریکا

(Last Updated On: August 13, 2017 6:35 pm)

عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت از امریکا می خواهد در راهبر جدید برای افغانستان، نقش منطقه را برجسته سازد.

آقای عبدالله گفت: “ایالات متحده امریکا در راس کشور های که در حمایت از افغانستان قرار دارد، هستند. امیدوار هستیم نتیجه بررسی های که آنها داشته اند به همان نتیجه معقول و منطقی که دوام حمایت ها از نیروهای امنیتی افغانستان باشد به آن منجر شود.”

از سوی دیگر سخنانی در مورد خصوصی سازی جنگ افغانستان زده می شود. به اساس گزارش ها دونالد ترمپ روی طرح ایریک پرنس، بنیانگذار شرکت خصوصی نظامی بلک واتر غور می کند.

به اساس طرح ایرک پرنس مصارف نظامی امریکا به نصف کاهش پیدا خواهد نمود و سالانه 30 میلیارد دالر در مصارف صرفه جویی خواهد شد. گفته می شود شرکت بلک واتر پنج هزار سرباز به افغانستان می فرستد که این سربازان با لباس ارتش افغانستان ملبس خواهند بود و 90 هواپیما در جنگ افغانستان از نیروهای بلک واتر حمایت خواهد کرد.

این گزارش پیش از این با واکنش تند حامدکرزی رئیس جمهور پیشین کشور رو به رو شده بود.

اما رئیس اجرایی در این مورد گفت: تهدید امروز تهدید بین المللی است. تروریزم تنها یک تهدید بر افغانستان نیست، به اشکال مختلف، نام های مختلف، همین گروهای تروریستی، امنیت منطقه و جهان را به هم زده است.”

امریکا اکنون راهبردش را در افغانستان بازنگری می کند پیش از این  وزیر دفاع امریکا  گفته است که این بار به معضل افغانستان، با یک رویکرد منطقه یی پرداخته خواهد شد. موردی که انتظار دولت مردان افغانستان هم همان است.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Check Also

افغانستان استفاده از بندر چابهار را در آینده نزدیک آغاز میکند

(Last Updated On: February 21, 2018 7:02 pm)وزارت ترانسپورت می گوید که آماده گی ها …