خبرهای تازه

خلیل‌زاد: اگر ایران در روند صلح افغانستان مانع ایجاد کند با امریکا مواجه خواهد شد

(Last Updated On: ژوئن 13, 2019)

اگر ایران در تلاش‌های امریکا برای روند صلح افغانستان، مانع ایجاد کند، با ایالات متحده امریکا رو به رو خواهد شد.

زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه امریکا برای صلح روند افغانستان، در یک مناظره تلویزیونی، با آریانانیوز می‌گوید، ایران نباید جنجال‌های خود با امریکا را در افغانستان دنبال کند.

آقای خلیل‌زاد می‌گوید: “اگر ایران مشکلات دیگر را در اینجا میخواهند بیاورد که پیچیده گی بیاورد در کوشش های ما عکس العمل ماهم بسیار منفی خواهد بود، افغانستان از قضیه امریکا با ایران دور باشد.”

در همین حال، آقای خلیل‌زاد می‌گوید، پاکستان برای بهبود روابط خود با جهان و امریکا باید روابط خود با افغانستان را خوب بسازد.

آقای خلیل‌زاد بیان می‌دارد: “همکاری با افغانستان، حل مشکل افغانستان دروازه را باز کرده میتواند بر همکاری با دنیا، غرب به خصوص امریکا با پاکستان، حالا رابطه ما در چند سال گذشته مشکل و پیچده بوده و ما طرفدار به میان آمدن رابطه بهتر هستیم.”

از سویی هم، آقای خلیل‌زاد از توافق کشورهای چین و روسیه برای تلاش‌های شان در روند صلح افغانستان خشنود است، همچنان آقای خلیل‌زاد، می افزاید که آلمان نیز برای حل منازعات در افغانستان دست به کار شده است.

این گفته‌ها از سوی آقای خلیل‌زاد، در حالی صورت می‌گیرد که وی چند روز پیش حین آمدن اش به کابل، گفت که روند گفتگوهای صلح افغانستان وارده مرحله حساسی شده است. قرار است که آقای خلیل‌زاد، با نماینده‌گان طالبان برای هفتمین‌بار در روزهای نه چندان دور دیدار کند.

گزارشگر: خالد نیکزاد

About Ariana News

Avatar

Check Also

انفجار ماین در هرات ۱۰ نفر را زخمی کرد

(Last Updated On: نوامبر 17, 2019) در نتیجه انفجار ماین در نزدیک مارکت صرافان شهر …