خبرهای تازه

خلیلی: برگشت امارت اسلامی برای مردم قابل قبول نیست

(Last Updated On: ژوئن 26, 2019)

محمد کریم خلیلی، رئیس شورای عالی صلح، به طالبان می‌گوید که برگشت امارت اسلامی دیگر برای مردم قابل قبول نیست و این نگرش‌ها باید تغییر کند.

آقای خلیلی، در دومین نشست مشورتی و سیاسی حزب وحدت اسلامی افغانستان از رهبری حکومت خواست تا با روش‌های نادرست در روند صلح و انتخابات، کشور را به بحران نزدیک نسازند.

آقای خلیلی می‌گوید: “باید تحریک طالبان درک کنند که برای نسل جدید افغانستان به هیچ وجه، امارت اسلامی یک نظام و حکومت پاسخگو نیست و قابل قبول هم نیست.”

در همین حال، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت، در یک پیام تصویر، برای حاضرین در این نشست می‌گوید که رسیدن به صلح نیاز به نتیجه رسیدن دیدگاه واحد در این روند دارد.

آقای عبدالله، اظهار می‌دارد: “اگر همه ما  مردم افغانستان به این نتیجه برسیم که بخاطر تحقق افکار خود تنها مبارزه سیاسی می‌کنیم و دست از خشونت بر می‌داریم و اگر همه گروه و اطراف به این نتیجه برسند، این آغاز دریافت راه حل بر معضله ۴۰ ساله خواهد بود.”

حالا که کم و بیش سه ماه دیگر تا برگزاری انتخابات باقی مانده است، اشتراک کننده‌گان دومین نشست مشورتی و سیاسی حزب وحدت اسلامی هشدار می‌دهند که تکرار چالش‌های انتخابات گذشته در انتخابات پیش‌رو، کشور را به بحران خواهد برد.

گزارشگر: خالد نیکزاد

About Ariana News

Avatar

Check Also

کشته و زخمی شدن ۸ عضو یک خانواده در نتیجه حملات هوایی – بغلان

(Last Updated On: آوریل 4, 2020)روز گذشته بر اثر حملات هوائی دو عضو یک خانواده …