خالد: نیروهای امنیتی خواهان صلح باعزت با حفظ دست‌آوردها اند

(Last Updated On: آوریل 27, 2019)

 اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی می‌گوید، نیروهای امنیتی خواهان صلح با عزت با حفظ دست‌آوردهای سال‌های گذشته اند و از هر تلاش برای رسیدن به صلح پشتیبانی خواهند کرد.

اخیراٌ نیروهای ویژه ارتش ۵۳ زندانی مشمول ۴۵ نظامی و ۸ غیرنظامی را از یک زندان طالبان در ولسوالی دایچوپان ولایت زابل آزاد کردند، آقای خالد که برای دلجویی سربازان آزاد شده در یک نشست صحبت می‌کرد نقش ماموریت حمایت قاطع را در این عملیات نیز موثر می‌داند.  

آقای خالد،می‌گوید: “هیچ چیز وجود ندارد که منجر به از بین بردن اردوی ما شود یا هم منجر به صلح شود که با طالبان تعریف شده باشد، بلکه صلح از سوی سربازانی به دست خواهد آمد که هر روز قربانی میدهند.”

با این حال، جانان یکی از زندانیان تازه آزاد شده که باشنده شاه ولی کوت ولایت قندهار است با لبخند می‌گوید، طالبان گویا که وی یک نظامی است، او را زندانی کرده بودند.

جانان، می‌گوید: “یازده ماه می شود، نه پدر نه برادر و نه خانه خود را دیده ام، زیاد خوشحال هستم که به خانه بر می گردم.”

همچنان، حسام الدین، یک سرباز ارتش که تازه آزاد شده است اظهار می‌دارد: “طالبان رفتار خوب نمی کردند، هر شب مرا لت وکوب می کردند.”

از سویی هم، خان الله شجاع، سرپرست قول اردوی عملیات‌های خاص بیان میدارد: “ما توانستیم این زندان را پس از عملیات تصفیه کنیم که در این عملیات ۵۳ نفر شامل نظامی و غیرنظامی از بند آزاد شد و تجهعیزات دشمن ها بدست ما آمد.”

همزمان با این سرپرست وزارت دفاع از سیاسیون می‌خواهد که از مداخله در امور نظامی دست بردار شوند، زیرا حملات نیروهای امنیتی بر هراس افگنان معادلات سیاسی را تغییر خواهد داد.

آقای خالد میگوید: “دستگاه پروپاگند دشمن گاهی الفتح را اعلام می کند، گاهی از صلح سوء استفاده می کند، و تکتیک جدید را که می‌گویند، لایزر است، دوربین شب است این است یا آن است هیچ چیزی وجود ندارد.”

گزارشگر: خالد نیکزاد

About Ariana News

Avatar

Check Also

دانش: هیات گفتگو کننده صلح به رهبری و محوریت حکومت خواهد بود

(Last Updated On: فوریه 17, 2020)محمد سرور دانش معاون دوم رییس جمهوری کشور می‌گوید که …