خبرهای تازه

حکومت وحدت ملی در تامین امنیت سکتورخصوصی ناکام بوده است

(Last Updated On: سپتامبر 13, 2015)

ACCI

مسوولان در اتاق تجارت و صنایع ضمن بیان این مطلب می گویند،رییس جمهور وعده های نخستین روزهای کاری اش را فراموش کرده و تاجران هر روز با تهدید های بیشتر مواجه می شوند.

به گفته ی آنان ربایندگان با استفاده از امکانات نیروهای امنیتی به اختطاف تاجران می پردازند. این اظهارات در پی آن صورت می گیرد که روز گذشته یک تاجر مواد غذایی در ساحه بگرامی شهر کابل توسط سرنشینان یک موتر رنجر ربوده شد.

اتاق تجارت و صنایع حکومت وحدت ملی را انتقاد کرده می گوید،رهبران حکومت وعده های شان را فراموش کرده اند. خانجان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع از نگرانی های تاجران درمورد امنیت شان سخن می گوید.

خانجان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع کشور میگوید ” رییس جمهور غنی گفته بود تاجران به سلاح و محافظ نیاز ندارند چون امنیت انان ازسوی نیروهای امنیتی تامین می شود”

اقای الکوزی می افزاید: اکثر تهدید ها برای تاجران ازسوی کسانی متصور است که امکانات دولتی در اختیار دارند وی با اشاره به اختطاف یک تاجرمواد غذایی می گوید،باید این فرد به زودترین فرصت از قید ادم ربایان آزاد شود.

خانجان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع “برخی افراد از امکانات دولتی و نیروهای امنیتی سواستقاده می کنند و ما را با مشکل روبرو می سازند در رنجرها با لباس پولیس می ایند و تاجر را اختطاف می کنند این واقعا جای نگرانی است و زندگی تاجران ما با خطر مواجه است . “

شماری از تاجران می گویند: اگر تاجرربوده شده آزاد نشود دکان های شان را می بندند.

همایون خواجه زاده رییس اتحادیه فروشندگان مواد خوراکی شمال میگوید “اگر تا 48 ساعت دیگر تاجر ما رها نشود ما مظاهره می کنیم و به شمول کابل در ولایت ها فروش مواد غذایی را متوقف می سازیم تا زمانی که نتیجه مثبت به دست نیاوریم تورید آرد ، برنج ، روغن و بوره را متوقف می سازیم “

این واکنش ها به دنبال آن صورت می گیرد که حوالی پس از چاشت شنبه یک تاجر مواد خوراکی در ساحه بگرامی کابل ازسوی اختطاف چیانی ربوده شد که دریک موتر رنجر سوار بودند.

گزارشگر نبیله حفیظی

 

About Ariana News

Check Also

از شروع ماه حمل تاکنون ۱۰۰۰تن در کشور کشته و زخمی شده‌اند

(Last Updated On: آوریل 21, 2019) بیش از یک هزار نظامی و غیرنظامی در ماه …