حکومت  بیشتر شدن تهدید های امنیتی را به پیشرفت در روند گفتگوهای صلح پیوند می دهد

(Last Updated On: سپتامبر 7, 2018)

ریاست جمهوری می گوید، برای جستجوی راهکارهای موثر به هدف جلوگیری از حمله های هراس افگنانه، تنها در یک روز رییس جمهور سه بار نشست ویژه امنیتی برگزار کرده است.

در کنار رسانه ها شماری از مقام های حکومتی امروز (جمعه ۱۶ سنبله) در مراسم فاتحه صمیم فرامر  و رامز احمدی از قربانیان حمله انتحاری بر باشگاه ورزشی میوند در دشت برجی شرکت کردند.

 به این پرسش که چرا در ماهای اخیر پایتخت و ولایت های کشور گواه مرگبار ترین حملات بوده سخنگوی ریاست جمهوری اینگونه پاسخ دارد.

آقای هارون چخانسوری گفت: “وقتیکه بحث صلح پیش می شود، وقتیکه مذاکرات صلح شروع می شود، بعضی از مشلات امنیتی زیاد می شود، اما حکومت افغانستان با تمام قوت تلاش می ورزد که ازین تهدید ها جلوگیری کند، رییس جمهور به همین منظور سه نشست امنیتی برگزار کرده است”.

در همین حال، احمد منیر برادر صمیم فرامرز می گوید: ” حکومت وحدت ملی بی کفایت ترین حکومت است که نمی تواند جلو حملات را بگیرد”.

با این حال،  برخی مقام های پیشین وزارت امور داخله از حکومت می خواهد که برای جلوگیری از حمله های هراس افگنانه استخبارات و ریاست امنیت ملی را بیشتر از پیش فعال سازد.

ایوب سالنگی معین امنیتی پیشین وزارت امور داخله گفت: “امنیت ملی بیشتر از پیش باید فعال شود، تا حملات را پیش ازوقوع خنثی بسازد”.

غرب کابل در جریان یک ماه، گواه دو حمله مرگبار بود، حمله نخست بر مرکز آموزشی موعود  که بیش از شصت دانش آموز در آن جان باختند و حملۀ دیگر شام روز چهارشنبه بر یک ورزشگاه در این منطقه  که بیست و شش تن بشمول دو خبرنگار جان باختند.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Check Also

هفده جنگجوی طالبان در فاریاب کشته و زخمی شدند

(Last Updated On: آوریل 19, 2019) در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح …