خبرهای تازه

حکومت انتظار حمایت سیاسی جامعه جهانی در بروکسل را دارد

(Last Updated On: اکتبر 3, 2016)

hakimyحکومت افغانستان انتظار دارد تا جامعه جهانی در نشست بروکسل حمایت جدی سیاسی دراز مدت اش را از افغانستان اعلام کند.

روز سه شنبه هفتاد کشور کمک کننده و بیش از ۲۰ سازمان بین المللی در نشست بروکسل کمک هایشان با افغانستان را تا ۴ سال آینده تمدید خواهند کرد و سالانه برای برنامه های توسعه ای افغانستان متعهد به پرداخت بیش از ۳ میلیارد دالر در سال خواهند شد.

حکومت افغانستان نشست بروکسل را برای آینده کشور سرنوشت ساز می داند و در این نشست رییس جمهور افغانستان سند چهارچوب انکشاف ملی افغانستان را به جهانیان ارایه خواهد کرد.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه می گوید: “انتظار که از بروکسل داریم، یک تعهد سیاسی قوی مبنی بر مشارکت همکاران بین المللی برای سال های آینده حد اقل تا سال ۲۰۲۰ میلادی است.”

آوردن اصلاحات بنیادین، مبارزه با فساد اداری و بهبود وضعیت حقوق بشری به ویژه وضعیت زنان انتظار اصلی جهانیان از حکومت افغانستان است.

وزیر مالیه می گوید می کوشند تا با دست پر از نشست بروکسل برگردند و وابسته گی افغانستان به کمک های جهانی را پس از سال ۲۰۲۴پایان دهند.

آقای حکیمی می گوید: “اگر حکومت با این مشکلات بزرگ که به میراث گرفت اقدامات عملی نمی کرد و اعتماد که جامعه جهانی فعلا بالای حکومت دارد، نمیداشت هرگز این تعهد در بروکسل صورت نمی گرفت.”

ریاست اجرایی نیز تعهد سیاسی جامعه جهانی از افغانستان را حیاتی می داند و انتظار تعهد سالانه بیش از ۴ میلیارد دالر را تا سال ۲۰۲۰ میلادی در بروکسل می کشد.

جاوید فیصل، معاون سخنگوی ریاست اجرایی می گوید: “دیده شود که آنان چه مقدار پول در سال برای افغانستان تعهد می کنند، اما انتظار ما بالا تر از ۴ میلیارد دالر در سال است.”

واشنگتن، بزرگترین همکار افغانستان می گوید، کمک های جامعه جهانی به افغانستان در بروکسل چک سفید نیست و این کمک ها گره خورده به توانایی و بهبود کار در کارکرد حکومت افغانستان است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

رييس کمیسیون: اگر اجازه بازشماری کامل داده نشود، نتايج ابتدايي را اعلام خواهیم كرد

(Last Updated On: دسامبر 5, 2019)كميسيون مستقل انتخابات هشدار مي دهد، اگر نامزدان معترض اجازه …