خبرهای تازه

حکمتیار با طرح اداره موقت و به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری مخالفت کرد

(Last Updated On: نوامبر 15, 2018)

هنوز زمزمه ها از به تاخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، گرم است و واکنش ها گونه گون!

دراین میان گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی، با این طرح اعلام مخالفت می کند و می گوید که اجازه نمیدهند تا به گفته خودش فاجعه نشست بن بار دیگر درکشور تکرار شود.

آقای حکمتیار می گوید: “به هیچ صورتی به هیچ قیمتی، در هیچ حالتی اجازه نخواهیم داد که فاجعه بن یک بار دیگر تکرار شود.”

درکنار این گلبدین حکمتیار می گوید که احزاب مطرح سیاسی توافق کرده اند تا درانتخابات ریاست جمهوری نامزد مشخص داشته باشند.

وی می افزاید: “تعدادی از احزاب موثر باهم به توافق رسیده ‌اند که در مورد انتخابات ریاست جمهوری به توافق رسیده اند که تکت واحد و کاندید واحد داشته باشند.”

در این مجموعه حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار، حزب وحدت اسلامی مردم به رهبری محمد محقق، حزب وحدت اسلامی به رهبری کریم خلیلی، جنبش ملی اسلامی، محاذ ملی، افغان ملت و احزاب دیگر شامل اند.

از سوی هم قرار بود که کمیسیون مستقل انتخابات در هفتۀ جاری تقویم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند؛ اما به گفتۀ مقام‌های این نهاد، برای نهایی‌سازی یک تقویم جامع، هم‌اکنون با جوانب مختلف مصروف رایزنی اند.

میرزا محمد حق پرست، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات می گوید: “آماده گی ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گرفته شده، جدول زمانی بزودی اعلام می شود و درقسمت تهیه بودجه نیز تلاش ها جریان دارد.”

هرچند حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات گفته که هیچ تاخیری را در برگزاری انتخابات نمی پذیرند؛ اما اخیرن روزنامه والستریت ژورنال امریکایی گزارش داد که واشنگتن تلاش دارد تا برای کشاندن طالبان پای میز گفتگوهای صلح انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را به تاخیر بیندازد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

روسیه از ادامه جنگ در کشور پس از توافق صلح با طالبان هشدار می‌دهد

(Last Updated On: آگوست 25, 2019) فدراسیون روسیه، از ادامه جنگ در افغانستان، پس از …