خبرهای تازه

حکمتیار: اساس تقلب در انتخابات را رهبران حکومت وحدت ملی گذاشتند

(Last Updated On: سپتامبر 11, 2018)

گلبدین حکمتیار می گوید: اساس تقلب در انتخابات را رهبران حکومت وحدت ملی با گماشتن افراد شان در کمیسیون های انتخاباتی گذاشته اند.

حکمتیار تاکید می‌روزد که میلیونها شناس نامه جعلی میان مردم توزیع شده و حکومت ۱۲ میلیون شهروند شامل پناهجویان بیجا شده های داخلی و باشندگان مناطق ناامن را به گونه عمدی از حق رای دهی محروم ساخته است.

در آستانه نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات حکمتیار مانند دیگر جریان های سیاسی از تقلب در انتخابات پیشرو نگران است و اساس دست کاری ها در کار کمیسیون انتخابات را به دوش هر دو رهبر حکومت وحدت ملی می اندازد.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی می‌گوید: ” من از وضعیت انتخابات نگران هستم در این انتخابات احتمال تقلب وجود دارد و اساس تقلب را رهبران حکومت وحدت ملی گذاشته است.”

حکمتیار علاوه می‌کند که شش میلیون مهاجر، دومیلیون بی ‌جاه شده و در حدود چهار میلیون باشندگان بخش‌های ناامن کشور به گونه عمدی از سوی حکومت و کمیسیون انتخابات از شرکت در انتخابات آینده، محروم ساخته شده‌ اند.

حکمتیار راهبرد امریکا، پیمان امنیتی این کشور با افغانستان و حضور پر رنگ امریکا را در 17 سال پسین برای افغانستان هیچ کارا نمی داند.

از دید وی حکومت در روند گفتگو های صلح با طالبان نیز خوب عمل نکرده است.

همچنان حکمتیار در مورد آنچه که طرح صلح جریان های سیاسی با طالبان گفته می‌شود خودش را بی خبر انداخته و می گوید که در این روند با احزاب سیاسی نیست چون صلح سیاسیون با طالبان نتیجه ای ندارد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

حکومت طالبان را متهم به نقض قطع‌نامه نشست میان‌افغانی دوحه می‌کند

(Last Updated On: جولای 20, 2019) حکومت و طالبان یک‌دیگر را به زیرپا کردن شاخص …