خبرهای تازه

حکمتیار، مسعود و نبیل به عنوان نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند

(Last Updated On: ژانویه 19, 2019)

گلبدین حکمتیار، رحمت الله نبیل، احمد ولی مسعود و محمد ابراهیم الکوزی امروز به عنوان نامزدان انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کردند.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی با معاونیت نخست فضل الهادی وزین، و معاونیت دوم مفتی حفیظ الرحمان، به گونه رسمی نام اش را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت کرد.

با این حال احمد ولی مسعود مسوول بنیاد احمد شاه مسعود، هم با دسته انتخاباتی اش به کمیسیون مستقل انتخابات رفته و منحیث نامزد در انتخابات پیشرو نام نویسی کرد. آقای مسعود با معاونیت نخست فریده مهمند و معاونیت دوم لطیف نظری، به رقابت های انتخاباتی خواهد پرداخت.

همچنان رحمت الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی نیز با معاونیت نخست مراد علی مراد رییس قبلی گارنیزیون کابل، و معاونیت دوم مسعوده جلال، وزیر پیشین امور زنان، از دسته انتخاباتی اش رونمایی کرد. وی امروز شنبه( ۲۹ جدی) به کمیسیون مستقل انتخابات رفته و ثبت نام کرد. آقای نبیل با شعار «امنیت و عدالت» خودش را نامزد کرده‌ است.

محمد ابراهیم الکوزی نامزد دیگر همچنان با دسته انتخاباتی اش جهت رقابت در انتخابات پیشرو به روز شنبه ثبت نام کرده است.

 دسته انتخاباتی رییس جمهور غنی نیز آماده شده است که با معاونیت نخست امرالله صالح، و معاونیت دوم سرور دانش؛ به این رقابت انتخاباتی خواهد پرداخت.

از آدرس حزب جمعیت اسلامی افغانستان، عبدالله عبدالله، دسته انتخاباتی اش را با معاونیت نخست عنایت الله بابر فرهمند به نمایندگی از حزب جنبش ملی و معاونیت دوم اسدالله سعادتی، به نمایندگی از حزب وحدت اسلامی شکل داده است. در دسته انتخاباتی آقای عبدالله، حکمت خلیل کرزی، معین پیشین سیاسی وزارت خارجه نیز به عنوان رییس اجرایی نشانی شده است.

این در حالیست که روز یک‌‌شنبه(۳۰ جدی) که آخرین روز نام نویسی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری است، گفته می شود که رییس جمهور اشرف غنی و رییس اجراییه عبدالله عبدالله هر دو نام‌های شان را به عنوان نامزد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ثبت خواهند کرد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان ۸۰ سرباز را در ولایت ارزگان محاصره کرده اند

(Last Updated On: اکتبر 15, 2019) مقام های محلی ولایت ارزگان میگویند که طالبان هشتاد …